Wetenschapsleraar James Drake maakte deze indrukwekkende time-lapse video van een vlucht van het internationale ruimtestation ISS over Noord- en Zuid-Amerika.
Hij creëerde de video door 600 foto’s van de site The Gateway to Astronaut Photography of Earth te downloaden en ze samen te voegen tot een complete video.
In iets meer dan een minuut reist de kijker vanaf de Grote Oceaan naar Antarctica. Zichtbaar zijn onder meer de steden Vancouver, Seattle, San Francisco, Los Angeles en Mexico City.
Onderweg kruist het blikveld stormen die gepaard gaan met onweer. Ook sterren zijn waarneembaar, net als de ionosfeer, de gele streep aan de horizon.
Bron: Parool.nl
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





EU wil dat alle lidstaten avondklok instellen: ‘Waar zijn jullie mee bezig?’
Oekraïense overheid gooit priesters in de CEL, Europarlementariër eist antwoorden
Nog even over die ‘honderden’ Nederlanders die zijn overleden door hydroxychloroquine: zo zit het
Restaurant India plaatst koelkast op straat om daklozen te voeden
10 plekken die minstens zo mysterieus zijn als de Bermudadriehoek
Ben jij bij de Science Summit – Uncensored? ‘We verkeren in een revolutionaire crisis op wereldschaal’
Politie rukt met man en macht uit om verjaardagsfeestje te stoppen: ‘Het nieuwe normaal van Rutte!’
Duitse politicus: “NAVO schoot Russisch gevechtsvliegtuig uit de lucht in Syrië”
Covid-adviseur onder Trump: taakgroep misleidde president, nooit sprake geweest van ‘pandemie’