In Den Haag wordt de klimaatsharia ingevoerd. Fossiele reclames worden verboden: reclames voor vliegreizen, auto’s of energiecontracten.
Wie deze groene zedenwetten schendt, riskeert tot wel 3 maanden gevangenisstraf, zei fractievoorzitter van FVD in Den Haag Massimo Etalle in de raadzaal.
“Terwijl de klimaatjihadi’s van Extinction Rebellion straffeloos de A12 blokkeren, opent de Haagse zedenpolitie de jacht op adverteerders. Je kunt in Den Haag nog beter iemand mishandelen of inbreken dan adverteren voor een auto,” zei hij.
In Den Haag is de klimaatsharia ingevoerd. De groene zedenpolitie gaat adverteerders voor fossiele brandstoffen vervolgen met straffen tot wel drie maanden cel. pic.twitter.com/SQ8nDCpyRM
— FVD Den Haag (@FVD_Den_Haag) December 19, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Reclameposters
Etalle wees erop dat een meerderheid van de Haagse raad voorstander is van deze nieuwe zedenwetten.
Hij had enkele reclameposters bij zich om de nieuwe staatsmoraal te promoten. Op één van de posters staat wethouder Robert Barker van Milieu afgebeeld als Stalin met in zijn handen een kind dat de Sovjetvlag vasthoudt. Daaronder staat de tekst: ‘De Jeugd viert het klimaat’. “Dit zal de nieuwe generatie enthousiasmeren voor het klimaatbeleid,” aldus Etalle, die de wethouder opriep deze poster op te hangen in scholen.
Stoppen daarmee
“Onsmakelijk, maar goed,” reageerde burgemeester Jan van Zanen.
Toen Etalle een tweede reclameposter toonde, waarop de wethouder staat afgebeeld als Mao met daaronder de tekst ‘Naar een Groene Toekomst!’, greep de burgemeester in: “Stoppen daarmee. Ik vind dit niet in overeenstemming met betamelijkheid. Stoppen daarmee.”
Ook waren er weer de nodige raadsleden die graag afstand wilden nemen. Dit keer meldden Partij voor de Dieren en GroenLinks zich bij de microfoon om zo aan het einde van het jaar nog wat deugpuntjes te sprokkelen.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Natriumfluoride ontmaskerd (video)
Plannen van Europese Commissie stuiten op fel verzet: ‘Nederlandse burger wordt vakkundig leeggezogen’
Paul Hellyer reageert op artikel ‘VS wordt bestuurd door buitenaardsen’
Gommers krijgt felle kritiek na voorstel om verkiezingen uit te stellen
Waar kwamen de sterrengoden vandaan?
De leukste weetjes over dieren
2012 is het Jaar van de Bij
Poetins denazificatie van Oekraïne wordt niet begrepen: dit zit er achter
Waar is het kabinet Rutte III nu eigenlijk mee bezig? Dit is het effect op de stikstofuitstoot als we straks nog maar 100 kilometer per uur mogen rijden