In tegenstelling tot veel andere Europese landen is Zweden niet in lockdown. Bijeenkomsten met meer dan 50 mensen zijn verboden, en universiteiten en middelbare scholen houden hun deuren gesloten, maar lagere scholen, crèches, restaurants, cafés, parken en winkels zijn wel gewoon open.
De voormalige Zweedse hoofdepidemioloog en adviseur van het Zweedse Gezondheidsagentschap Johan Giesecke zei dat andere landen ‘politieke, ondoordachte maatregelen hebben genomen’ die niet gesteund worden door feiten.
Het is voor het eerst dat we gezonde mensen in plaats van zieke, kwetsbare mensen in quarantaine hebben geplaatst.
Onmogelijk
“Wij proberen maatregelen uit waarvan bewezen is dat ze werken,” zei arts Emma Frans van het Zweedse Karolinska-instituut.
Het probleem met lockdowns is dat je ‘het systeem te veel belast’, stelde de Zweedse hoofdepidemioloog Anders Tegnell.
“Je kunt een lockdown niet maandenlang aanhouden, dat is onmogelijk,” zei hij. “Werklozen vormen een grote bedreiging voor de volksgezondheid. Dat is een factor waar je rekening mee moet houden.”
Als sociale isolatie de verspreiding van het virus helpt te verminderen, zou je in Zweden tienduizenden coronagevallen verwachten. Er zijn in het land tot nu toe 401 coronadoden gemeld (stand op 6 april, red.).
Aantal ic-opnames blijft gelijk of neemt af
Op de Zweedse ic-afdelingen liggen vooral oudere mensen, waarvan 77 procent onderliggende aandoeningen heeft zoals hartziekte, diabetes of een longaandoening.
In Zweden blijft het aantal ic-opnames al een week lang gelijk of neemt zelfs af.
Het land bereikt groepsimmuniteit door niet in paniek te raken. Zweden verspreiden het virus, grotendeels asymptomatisch, net als tijdens een normaal griepseizoen.
Zij maken beschermende antilichamen aan die het steeds lastiger maken voor het coronavirus om ouderen te bereiken en te besmetten.
Laat de natuur haar werk doen
Het sterftecijfer in Zweden door corona (40 per 1 miljoen) ligt aanzienlijk lager dan bij de griep (80 per 1 miljoen in 2018).
Ter vergelijking zijn in Zwitserland, waar mensen zoveel mogelijk binnen moeten blijven, al 715 coronadoden geteld (6 april).
Laat de natuur haar werk doen. We hebben zo vaak te maken met nieuwe virussen. De beste manier is om jonge, gezonde mensen antilichamen aan te laten maken en zo de ouderen en zieken te beschermen.
Na verloop van tijd zal duidelijk worden dat je met sociale isolatie heel weinig bereikt.
Het aantal sterf- en besmettingsgevallen zal niet afnemen, maar de economie krijgt wel een opdoffer van jewelste, met veel ellende, pijn, sterfte en ziekte tot gevolg.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






VVD-Kamerlid Van der Burg over asielcrisis: het is allemaal de schuld van Poetin
Dit verzin je niet: Moderna gaat mRNA injecteren in het hart van mensen die hartaanval kregen
Spectaculaire zandstorm: West-China getroffen door 100 meter hoge muren van zand
Medisch adviseur pleit voor onderzoek naar risico’s massavaccinatie, en wordt gecensureerd: ‘Het is triest’
Bescherm de terroristen: Amerikaanse troepen schieten IS-commandanten te hulp in Irak en Syrië
Peter Pannekoek maakt anti-azc-demonstranten tijdens oudejaarsconference (‘met lachband’) uit voor ‘fascisten’
Vaccin GlaxoSmithKline gelinkt aan sterfgevallen baby’s
Pfizer-vaccin kan tot 15 JAAR na injectie nog dodelijke bijwerkingen veroorzaken, deze man stierf 555 dagen na de prik
Bioethicus komt met wel heel bizarre oplossing tegen ‘klimaatverandering’: ‘Volstrekt gestoord’