In de huidige westerse wereld is sprake van een elitocratie: een kleine groep van machthebbers in de politiek, het bedrijfsleven, de bankwereld en de media houdt ook Nederland in haar greep. Dat stelt publicist Rutger van den Noort.
Het doel: machtsbehoud en zelfverrijking.
De wetgevende macht volgt braaf de uitvoerende macht en de rechters sluiten zich daar geregeld bij aan, aldus Van den Noort.
Opstand
Premier Rutte is volgens hem de verpersoonlijking van de elitocratie in Nederland. Hij wist bijvoorbeeld dat hij na zijn premierschap goede bestuursfuncties kon verwachten als hij de dividendbelasting zou afschaffen.
Binnen het elitocratische systeem draagt de onderkant macht af naar boven. Denk aan het afschaffen van het referendum, stijgende belastingen en macht uit handen geven aan Brussel.
De grootste bedreiging voor een elitocratie is dat het volk in opstand komt, merkt Van den Noort op.
Samenwerken
En dus zaait de elite tweedracht: over Zwarte Piet, over migratie, over het klimaat, enzovoorts.
Een dergelijke tweedeling in de samenleving heeft voor de elite alleen maar voordelen en de bevolking wordt uit elkaar gedreven.
Van den Noort pleit ervoor om, net als in Frankrijk, veel meer te gaan samenwerken om de elite aan te pakken en de maatschappij eerlijker in te richten.
Stoppen
Nu is het zo dat het niet uitmaakt of je links of rechts stemt, omdat het steeds de elite is die wint. “Dat moet stoppen,” benadrukt hij.
Partijen als PVV, SP en FvD moeten in zijn ogen gaan samenwerken tegen de elitepartijen VVD, D66, CDA en PvdA, in plaats van zich te laten wegzetten als extremisten.
Foto: Apdency Wikimedia Commons
[OpinieZ]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Minister Kuipers opent aanval op artsen die ‘desinformatie’ verspreiden
Video: Waarom artsen bang zijn om de waarheid te vertellen over de prikken en de bijwerkingen
Kolonialistische leugenaar Theresa May zette gifgasaanval Syrië in scène. President Assad windt er geen doekjes om
Dit zijn ze dan: de anonieme wappiebestrijders van het wappie-watchers-collectief Videre
Bram Vermeulen: In den Beginne… (video)
Mysterieuze verdachte in moordzaak Pim Fortuyn: Vriend van Volkert ‘was informant van de AIVD’
Ex-PvdA-Kamerlid over zijn voormalige partij: ‘Dit is een elitepartij die islamisering van de samenleving geen strobreed in de weg legt’
Held: Spaanse slotenmaker weigert banken nog langer te helpen
‘Mijn winnaar deze week was niet Wilders, maar Marcel de Graaff, die blijft exposen wat ons is aangedaan’