
Nieuwbouwhuizen in de wijk De Beljaart in het Brabantse Dongen zijn voorzien van een warmtepomp. Er is alleen één probleem: het apparaat werkt niet goed.
Gevolg: bewoners zitten al wekenlang in de kou.
Al jaren doen zich problemen voor in de wijk. Zo komt er vaak geen warm water uit de kraan of vertoont de verwarming kuren. Sommigen stappen noodgedwongen over op een houtkachel.
Liever gas
“Er is niemand die me kan helpen. Ik ben er zo klaar mee,” zegt één van de bewoners tegen Hart van Nederland.
“Als dit zo blijft, heb ik liever gas,” zegt een andere bewoner. “Dat is nog goedkoper ook.”
Voor sommige bewoners is de maat vol. Zij weigeren nog langer de energierekening te betalen.
173 huizen
Uit onderzoek van de wijkraad blijkt dat de problemen zich voordoen bij maar liefst 173 huizen.
Het bedrijf Eteck, dat verantwoordelijk is voor het onderhoud van de warmtepomp, reageerde: “Er blijken veel mankementen in het systeem te zitten. Het is allemaal veel drastischer dan gedacht.”
Meer problemen
Hoe meer reparaties er worden uitgevoerd, hoe meer problemen er aan het licht komen, aldus de directie van Eteck.
Volgens voorzitter van de wijkraad Sjoerd Giese wijst iedereen naar elkaar: “Het is een soort kat-en-muisspel.”
Apollo Zero: De maanlanding hoax (video)
Meer dan de helft van de westerse bevolking heeft paranormale ervaringen. Waarom rust er dan toch een enorm taboe op?
‘Antifa infiltreerde Trump-betogers die Capitool bestormden’
Advocaat stelt lijst samen: dit zijn de 45 gevaarlijkste batchnummers
Thatcher waarschuwde 32 jaar geleden in deze epische speech al voor Europese superstaat
Hoofdepidemioloog IJsland: coronabeperkingen mogelijk nog 15 jaar van kracht
Interstellaire ruimtevaart mogelijk met lasers en antimaterie
De NOS is geen kritische stem, eerder een verlengstuk van de macht. Baudet pitcht deze 3 ideeën om eindelijk een niet-links geluid te laten horen
Midden-Oosten was beter af onder Hoessein en Gaddafi. Amerikaanse onderzoeksjournalist legt uit waarom