Fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA Timmermans is bij een interview in een café in Amsterdam lastiggevallen. Een man kwam het café binnen, wees dreigend naar Timmermans en begon hem uit te schelden.
De belager had zijn gezicht bedekt en bracht de Hitlergroet toen hij het café verliet. Timmermans bleef rustig en bedankte later zijn volgers op X voor hun medeleven. “Wij laten ons niet intimideren,” schreef hij.
Vraagtekens
Timmermans deed net als GroenLinks-PvdA, CDA, VVD en D66 mee aan het verkiezingsdebat van RTL. PVV-leider Wilders had afgezegd vanwege een dreiging vanuit België.
Op sociale media zetten veel mensen vraagtekens bij de belaging. “In de wetenschap dat niets meer klopt: is het mogelijk dat dit gewoon een Romeo was?” vraagt bijvoorbeeld data-analist Wouter Aukema. “Hoe wordt Timmermans benaderd, door wie en met welk doel?”
Timmermans gaat in A’dam in een open Cafe zitten en wordt vervolgens aangesproken door een zgn demonstrant. Hij lijkt niet verbaasd en de bedekte ‘demonstrant’ annex ‘Romeo’ loopt vervolgens met middelvinger weg.
Waarom bekruipt mij het gevoel dat dit gewoon ordinaire opzet is? pic.twitter.com/yzGqWCtXkV— Drs. Buitenhof (@rijswijkjan1) October 12, 2025
Alles voor de bühne
“De verkiezingsfraude open in beeld. In Roemenië werd hiertoe ingegrepen, maar in Nederland niet?” voegt hij toe.
Aukema vindt het nogal vreemd dat er wel een camera, maar geen beveiliging was.
Ook financieel expert Ab Flipse denkt dat er sprake is van ordinaire opzet. “Alles voor de bühne.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.







‘Ongelooflijk!’ PVV stemt tegen motie die regering verzoekt uit VN-Vluchtelingenverdrag te stappen
Er waait een nieuwe politieke wind door IJsland: Piratenpartij de allergrootste
Amerikaanse staat in de ban van mysterieuze ‘mannen in zwart’
Gingrich: “Gevestigde orde is bang voor Trump omdat hij niet bij het geheime genootschap hoorde”
Adviseur Klaus Schwab schept op: ‘Hier konden dictators alleen maar van dromen’
Actie tegen verliesgevende beursgang ABN AMRO: Ga niet met onze 10 miljard aan de haal!
Zonduikende superkomeet mogelijk overdag zichtbaar
‘Ziekenhuizen willen zoveel mogelijk binnenharken’: Wat je niet mocht weten over de eerste golf
Jurist: ‘Dit is echt breaking. Dit betekent dat alle vrijheidsbeperkende maatregelen de prullenbak in kunnen’