
De Verenigde Staten voeren al een maand bombardementen uit op doelstellingen van de terreurgroep IS (Islamitische Staat). In de hoogste overheidskringen in Irak circuleert de theorieĀ dat de rebellengroep is opgezet door de CIA. Dat meldt The New York Times.
āWe weten wie IS heeft gemaakt,ā zei plaatsvervangend premier Bahaa al-Araji tijdens een demonstratie die was georganiseerdĀ door de leider van het sjiitische verzet Muqtada al-Sadr om te waarschuwen tegen de mogelijke inzet van Amerikaanse grondtroepen.
Tijdens een toespraak beschuldigde al-Sadr de CIA openlijk van het opzetten van de Islamitische Staat. Uit interviews bleek dat de duizenden betogers, waaronder tientallen leden van het Iraakse parlement, er hetzelfde over dachten.
āIk weet het niet. Ik ben ƩƩn van de arme mensen,ā aldusĀ de vloeiend Engels sprekende al-Araji toen een Amerikaanse journalist hem vroeg waarom hij de CIA de schuld gaf. Terwijl hij zich naar zijn gechauffeurde SUV begaf, voegde hij toe. āMaar we zijn erg bang. Dank je!ā
Er is onder de Irakezen meer dan 10 jaar na de inval in Irak veel argwaan tegenover de terugkeer van het Amerikaanse leger. De Islamitische Staat, ook bekend als ISIS, heeft veel provincies in het noordoosten van Irak veroverd, waar overwegend soennitische moslims wonen. De regering van Nouri Kamal al-Maliki bestond voornamelijk uit sjiiten.
De demonstratie was een duidelijk signaal van sjiitische leiders aan het adres van de VS. Ze waarschuwen Obama geen grondtroepen in te zetten tegen IS. De Amerikaanse president beloofde geen gevechtstroepen te sturen, maar hij heeft slechts weinig Irakezen kunnen overtuigen. āWe vertrouwen hem niet,ā zei de 40-jarige Raad Hatem.
Haidar al-Assadi was het met hem eens. āDe Islamitische Staat is overduidelijk gecreĆ«erd door de VS, en de VS probeert opnieuwĀ in te grijpen door de Islamitische Staat te gebruiken als excuus,ā zei hij.
Omar al-Jabouri (31), een soennitische moslim uit Bagdad, zei dat oud-premier al-Maliki vervreemd was geraakt van zijn volk. āHij negeerde zowel sjiiten als soennieten,ā zei hij. āHij hielp vooral zijn familie, zijn vrienden, mensen die dicht bij hem stonden. Hij hielp de sjiiten niet zozeer.ā
Over deĀ Islamitische Staat zeiĀ Jabouri:Ā āHet is voor iedereen duidelijk dat IS is opgezet door de VS en IsraĆ«l.ā
De terreurgroep IS wil in Nederland ook al aanslagen plegen en zoals een zegsman van hun aankondigden.
http://www.ad.nl/ad/nl/32380/Aanval-op-Islamitische-Staat/article/detail/3753632/2014/09/23/Nederlandse-jihadist-Sta-op-tegen-de-Nederlandse-staat.dhtml : IS-zegsman over een aanval op de Nederlandse Staat.
Aha..Grappig om te lezen dat ze in Irak ook hun Geert Wilders hebben.
Wat een onzin weer, ieder weldenkend mens weet toch dat Poetin hier achter zit?