De Europese Commissie heeft recentelijk aanbevolen om EU-toetredingsonderhandelingen met Bosnië en Herzegovina te openen. NSC is van mening dat dit proces zorgvuldig en grondig moet worden doorlopen.
De partij van Omtzigt onderstreept het belang van een grondige evaluatie en controle voordat de toetredingsonderhandelingen worden geopend. Zij is ook zeer kritisch op het feit dat de Europese Commissie bereid lijkt te zijn om het proces te versnellen zonder volledige naleving van de vastgestelde criteria.
De Europese Raad heeft in december bepaald dat Bosnië en Herzegovina aan acht criteria moet voldoen alvorens de onderhandelingen geopend worden, maar aan een aantal is nog niet voldaan, zei NSC-Kamerlid Kahraman.
Rutte laat zojuist weten bij de beoordeling van de moties dat mocht de Tweede Kamer zo brutaal zijn om deze motie van NSC tegen zijn dringend advies in, TOCH aan te nemen, dat de regering deze motie en daarmee de wens van de Tweede Kamer NIET zal uitvoeren. Dat u het weet! pic.twitter.com/KZhtEvAS8m
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) March 19, 2024
Enorme schade voor Nederland
Hij diende een motie in die premier Rutte oproept om in Europees verband ervoor te zorgen dat het besluit over het mogelijk openen van de toetredingsonderhandelingen met zes maanden wordt uitgesteld. Rutte hield in de Kamer juist een hartstochtelijk pleidooi om in te stemmen met het openen van de onderhandelingen.
De premier ontraadde de motie. “Dat zou echt een veto betekenen, met enorme schade voor Nederland.”
Dat u het weet
“Doe het nou niet. Trek die motie alsjeblieft in,” smeekte Rutte. Hij waarschuwde dat hij gewoon instemt met het standpunt van de Europese Commissie als de motie het haalt. “Dan weet u dat vast.”
Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen merkt op: “Rutte laat zojuist weten bij de beoordeling van de moties dat mocht de Tweede Kamer zo brutaal zijn om deze motie van NSC tegen zijn dringend advies in, toch aan te nemen, de regering deze motie en daarmee de wens van de Tweede Kamer niet zal uitvoeren. Dat u het weet!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Vrouw doet tijdens interview met Dr. Phil schokkende onthullingen over pedofiele netwerken elite
Marioepol lag een jaar geleden volledig in puin. Zo ziet de stad er nu uit
Advocaat Arno van Kessel 90 dagen langer in de gevangenis, schorsingsprocedure in gang gezet
Deze kruiden zijn goed voor je gezondheid
Er is iets ongekends gebeurd in de historie van de Bilderbergconferentie. Wat kunnen we verwachten?
Europarlementariër hekelt energiebeleid EU: ‘Kom van de roze wolk af!’
Klimaatfilm Al Gore zit tjokvol propaganda. NASA-wetenschapper maakt in dit boek gehakt van global warming-verhaal
Meldingen van sterfgevallen na inenting lopen hard op: ‘Wij vinden dit alarmerend’
Algehele media blackout: Anonymous valt tientallen centrale banken, Vaticaan, Wereldbank en Fed aan