
De vader van de Amerikaanse miljardairs Charles en David Koch heeft de nazi’s geholpen bij de bouw van een grote olieraffinaderij. Dat blijkt uit een nieuw boek over het imperium van de rijke en invloedrijke familie.
Schrijfster Jane Mayer beschrijft in haar boek Dark Money hoe rijke donors zoals de gebroeders Koch, Richard Mellon Scaife en Harry en Lynde Bradley door hun campagnebijdragen een groot stempel drukken op de politiek, meldt de New York Times.
Hart van Hitlers oorlogsmachine
Fred Koch, wiens zoons de Republikeinse Partij in hun macht hebben, heeft in de aanloop naar de Tweede Wereldoorlog een fortuin verdiend in Europa. De Amerikaanse nazi-sympathisant William Rhodes Davis huurde Koch in om een grote olieraffinaderij te bouwen in het Derde Rijk. De raffinaderij vormde het hart van Hitlers oorlogsmachine, aldus de krant. Adolf Hitler had zelf toestemming gegeven voor de bouw.
Vader Koch, medeoprichter van de patriottische John Birch Society, bouwde daarnaast in de jaren dertig 15 olieraffinaderijen in de Sovjet-Unie onder Josef Stalin.
Strijd tegen milieuregels
Een woordvoerder van Koch Industries, een bedrijf dat is opgericht door Fred Koch en momenteel in handen is van zijn zoons, zei dat bedrijfsfunctionarissen niet hebben samengewerkt met de auteur en het boek niet hebben gelezen.
Mayer, werkzaam voor de New Yorker, zei dat de gebroeders Koch hun enorme invloedrijke politieke netwerk hebben opgebouwd door andere bedrijven te laten betalen voor hun strijd tegen milieuregels en andere wetten die hun winst drukken.
Reserveer hier alvast een exemplaar van Dark Money.
[RawStory via New York Times]
Vreemde bewering, waar heeft deze raffinaderij dan gestaan? Hitler zette namelijk wegens de vele embargo’s voornamelijk in op synthetische benzine gewonnen uit steenkolen.
http://delta.tudelft.nl/artikel/de-technologie-van-foute-regimes/3126
Weer een typisch Hitler-bashing artikel!