Het kabinet gaat flink investeren in biomassacentrales. Alleen al het komende jaar wordt in totaal 11,4 miljard euro aan subsidies in deze centrales gestoken, die volgens het kabinet belangrijk zijn voor het bereiken van de klimaatdoelen.
Emeritus hoogleraar van de Vrije Universiteit Amsterdam Martijn Katan stelt in NRC dat het onzinnig is om kolenstook te vervangen door hout.
“Het kost levend bos en levert juist méér CO2 op,” zegt hij.
Onzin
Vanwege de CO2 mogen elektriciteitscentrales binnen vijf tot 10 jaar geen kolen meer stoken. Ze gaan over op biomassa, dat deels zou bestaan uit houtafval.
“Het hele idee dat moderne kolencentrales kunnen draaien op houtafval is onzin,” aldus de professor.
Hij merkt op dat schors, bladeren en takken de ovens verstoppen vanwege de as en het vuil dat ze bevatten.
In rap tempo
Ze moeten dus schone boomstammen hebben, benadrukt Katan.
In landen waar de grootste producenten van biomassa zetelen, zoals de Verenigde Staten en Estland, verdwijnen bossen in rap tempo.
Meer
Dat terwijl bomen juist CO2 uit de atmosfeer halen.
“Als kolen worden vervangen door biomassa als gevolg van het kolenverbod, zal dat leiden tot meer in plaats van minder CO2-uitstoot en tot vernietiging van bossen,” concludeert Katan.
[NRC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Nieuwe sfinx ontdekt onder de grond in Egypte. Lees hier wat onderzoekers aantroffen
Generaal-majoor vindt het raar dat we ‘alles gratis krijgen’ in onze maatschappij: ‘Daar mag je echt iets voor terugdoen’
Europarlementslid geeft bulderspeech: ‘De burgers zijn deze ellende zat!’
Er is nieuws over het ijs op Antarctica. Dit gaan de klimaatalarmisten niet leuk vinden
“Kankerorganisatie van John D. Rockefeller wilde kanker nooit genezen”
De Telegraaf publiceert bewust onwaarheden
Wat NRC over mij schrijft is absurd. MH17-bron onthult hoe deze ‘kwaliteitskrant’ liegt en bedriegt
Nieuw stikstofplan van BBB-minister Wiersma ‘is voortzetting van het beleid van Rutte, maar dan in een nieuw jasje’
CNN volledig afgebrand na item over eventuele aanslag op Trump tijdens inauguratie