Iedereen mag straks nog maar 100 kilometer per uur op de snelweg rijden. De maatregel moet helpen om de stikstofcrisis op te lossen. Maar wat zal het effect zijn van deze maatregel? Want dat werd er niet bij gezegd.
Een politicus beweerde op televisie dat de maatregel vier procent zou schelen op de uitstoot van het verkeer.
Ingenieur Theo Wolters heeft het nagerekend en komt uit op 3,75 procent. Lijkt dus te kloppen.
0,225 procent
“Alleen: het autoverkeer veroorzaakt maar zes procent van de uitstoot,” merkt hij op.
“Het effect van de maatregel is dus maar zes procent keer 3,75 procent = 0,225 procent!” zegt hij.
En dat is voor 24 uur per dag naar 100 kilometer per uur, terwijl de huidige maatregel alleen overdag van kracht is.
De uiteindelijke winst valt dus nog lager uit.
Nihil
“Er kan gerust gezegd worden dat het effect van de maatregelen nihil en in ieder geval niet aantoonbaar is,” aldus Wolters.
Sterker nog: als het aantal auto’s met 0,5 procent per jaar blijft toenemen, zoals nu het geval is, dan heeft de maatregel over een half jaar al geen effect meer, merkt hij op.
Zo goed als niks
De Telegraaf schreef daarnaast dat uit cijfers waar het kabinet mee heeft gerekend blijkt dat de verlaging van de maximumsnelheid zorgt voor slechts 0,07 procent minder stikstofneerslag.
Dat is zo goed als niks.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Top 10 van levensmiddelen die insecten mogen bevatten
‘Er begint zich in Nederland een verschrikkelijk scenario te ontwikkelen’
Panda onder vuur: bedrijven misbruiken certificaat WNF
Steeds meer mensen in alle lagen van de bevolking worden wakker. Bekijk dit debat over vaccineren in Buitenhof
Haalt minister Kuipers hier een echte coronaprik? ‘Ik geloof er geen snars van’
‘Klimaatkoploper en stikstofkampioen’ Nederland gaat afval uit Rome verbranden: ‘Veel gekker kan het niet’
Overheid betaalt juristen 2 ton per jaar om stukken zwart te lakken en ambtenaren uit de wind te houden
VIDEO: Hoezo 5 voor 12? Waarom ons klimaat niet gered hoeft te worden
Rutte brengt volgens Russische ambassade nazigroet: ‘Ai, niet slim’