Woensdag werd bekend dat oud-minister Hugo de Jonge (CDA) voorgedragen wordt als waarnemend commissaris van de Koning in Zeeland.
Veel mensen zijn hier ontstemd over, zo ook journalist Theo Richel, oprichter van de Groene Rekenkamer. Hij heeft een tekst opgesteld die vrijdag is verstuurd naar alle leden van de Provinciale Staten van Zeeland.
Spoor van vernieling
“Hierbij wil ik mijn ontsteltenis tot uitdrukking brengen over de voorgenomen benoeming van Hugo de Jonge tot Commissaris van de Koning in Zeeland, tijdelijk of niet,” steekt Richel van wal.
Hij wijst erop dat De Jonge tijdens de ‘pandemie’ een spoor van vernieling door ons land heeft getrokken. “De wetenschappelijke onderbouwing van de dreiging van het virus, van de lockdowns, van het verbieden van allerlei geneesmiddelen, de kapjes en de afstandsmaatregelen en de avondklok, de vaccins en de bijwerkingen daarvan waren miserabel of geheel afwezig.”
Onbeschoft en totalitair
Dat alles werd gepresenteerd op een toon die niet anders dan onbeschoft en totalitair te noemen is, voegt Richel toe.
Een belangrijke belemmering om De Jonge rechtstreeks de schuld te kunnen geven van de huidige oversterfte is dat het goed onderzoeken daarvan mede door hem onmogelijk is gemaakt, benadrukt de journalist, die verwijst naar het recente oversterfterapport van Ronald Meester en Marc Jacobs.
Een persoon die zo’n centrale rol heeft gespeeld in dit schandaal zet je niet alsnog op een verantwoordelijke positie, besluit Richel.
Lees de gehele brief op X:
Deze tekst gaat straks naar alle leden van Provinciale Staten van Zeeland. Opmerkingen welkom.
Aan de leden van Provinciale Staten van Zeeland
Zeer geachte dames en heren,Hierbij wil ik mijn ontsteltenis tot uitdrukking brengen over de voorgenomen benoeming van Hugo de Jonge…
— Theo Richel (@RichelTheo) August 30, 2024
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘The Endless River’, na 20 jaar eindelijk nieuw album Pink Floyd
Terroristen in Syrië worden door de VS met geen vinger aangeraakt. Kijk hoe het echte plan zich ontvouwt
Uithaal naar Von der Leyen: ’terwijl haar kinderen veilig zijn stuurt ze andermans kinderen lachend naar de slachtbank’
Peña Nieto kocht kiezers massaal om met cadeaukaarten (video)
Ex-chef-toxicologie van Pfizer tijdens spraakmakende zitting in Bondsdag: ‘Hun injecties hadden niet goedgekeurd mogen worden’
NOS Journaal maakt grove fout in item over Musk: ‘Dit heet desinformatie van de bovenste plank’
Grijnzende Gates: we gaan doorlopend vaccineren ‘om absoluut veilig te blijven’
Mysterie rond militaire voertuigen VN in Virginia wordt groter: “Ze zijn niet van ons!”
Kijk en huiver: Keet Meines (23) geeft speech van de week, 5 minuut 13 die hard aankomen