Een wetenschapper die enkele maanden geleden deelnam aan een simulatie van een uitbraak van het coronavirus, heeft gezegd dat China de verspreiding van het virus waarschijnlijk niet kan tegenhouden.
Eric Toner van het Johns Hopkins Center for Health Security zei tijdens een interview met CNBC dat de pogingen die China doet om de uitbraak van het dodelijke virus in te dammen, hoogstwaarschijnlijk geen effect zullen hebben.
Drie maanden geleden nam Toner samen met het World Economic Forum en de Bill & Melinda Gates Foundation deel aan de simulatie Event 201.
Honderden miljoenen mensen
Die was gericht op de uitbraak van een fictief coronavirus genaamd CAPS, dat onder de juiste omstandigheden honderden miljoenen mensen zou kunnen doden.
Het Johns Hopkins Center for Health Security heeft de afgelopen dagen vragen gekregen over deze simulatie, nu er daadwerkelijk een uitbraak van het coronavirus heeft plaatsgevonden.
Naar aanleiding van de vragen heeft het centrum een verklaring gepubliceerd die hier te lezen is.
Bedreiging voor internationale gezondheid
Het centrum benadrukt dat de simulatie ging over een fictieve pandemie van het coronavirus.
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de huidige uitbraak niet gelijk aangemerkt als een bedreiging voor de internationale gezondheid.
Toner zei tijdens het interview met CNBC dat de WHO dat wel had moeten doen.
Weinig effect
China heeft meerdere steden op slot gezet, maar dat heeft volgens hem weinig effect omdat er al mensen zijn ontsnapt.
Burgemeester van Wuhan Zhou Xiangwang onthulde op zondag dat zo’n vijf miljoen inwoners de stad al hadden verlaten in verband met de uitbraak.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






“De crisis is een bewuste strategie om het sociale beleid kapot te maken, te beginnen bij het zwakste land”
Van Haga: ‘Wat ons betreft gaan de daders zo snel mogelijk naar de gevangenis’
Instorten cruciale brug Baltimore was ‘absoluut briljante strategische (cyber)aanval’
Advocaat Arno van Kessel 90 dagen langer in de gevangenis, schorsingsprocedure in gang gezet
Gezonde jonge mensen sterven ‘plotseling en onverwachts’ aan mysterieus ‘syndroom’, artsen zoeken antwoorden
Inmiddels hoort één op de 10 Nederlanders een mysterieuze bromtoon. Experts tasten volledig in het duister
Er komt een nieuwe prik die nog heftiger is dan alles wat we al gehad hebben
Grote projecten? Zo lost tijdelijke bouwapparatuur je problemen op
Monsanto overgenomen door bedrijf dat kinderen bewust besmette met hiv