De veiligheid van magnetrons en mobiele telefoons wordt in twijfel getrokken door een wetenschapper die de zogenaamde ‘sonische aanvallen’ heeft onderzocht.
Die veroorzaken de mysterieuze ziekte van Amerikaanse en Canadese diplomaten die gestationeerd waren in Cuba en China.
De aanvallen gingen gepaard met symptomen die opmerkelijk veel lijken op de effecten van gepulseerde elektromagnetische straling (radio- en microgolven), die wordt afgegeven door mobiele telefoons, wifi-netwerken en magnetrons, zegt een vooraanstaand deskundige.
Studies waarin de apparaten veilig zijn bevonden, zijn meestal betaald door fabrikanten van de apparaten, zegt Beatrice Golomb, hoogleraar geneeskunde aan de Universiteit van Californië in San Diego.
Hersentrauma
Uit haar onafhankelijk onderzoek bleek dat blootstelling aan radio- en microgolven kan leiden tot schade aan de hersenen (hersentrauma), vooral bij mensen die gevoelig zijn voor deze straling.
De symptomen waar de diplomaten en hun families last van hadden, lijken op de symptomen die onderzoekers in Japan zagen bij elektromagnetische straling, zoals hoofdpijn, cognitieve problemen, slecht slapen, angst en tinnitus (oorsuizen).
Golomb wees eerdere theorieën over de sonische aanvallen van de diplomaten van de hand toen ze las dat de diplomaten klaagden over vreemde geluiden, zoals piepen, rinkelen en zoemen, wat symptomen zijn van het Frey-effect, oftewel het ‘magnetronhoren’.
Geen officiële verklaring
De eerste aanvallen werden gemeld in 2016 en de meest recente traden op in mei 2018 in Ghuangzhou in China.
Medewerkers en hun gezinnen werden terug naar de VS geëvacueerd voor behandeling, maar er volgde geen officiële verklaring over wat er aan de hand was.
Het onderzoek is verschenen in Neural Computation.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Klaus Schwab: bereid je voor op een transhumanistische toekomst
Belgische arts over coronavaccin: ‘Ik zou het zelf nóóit nemen’
Bewoner Noors verzorgingstehuis sterft dag na coronavaccin, onderzoek gaande
Valt komeet Elenin uiteen?
“Piramide op Mars is bewijs voor buitenaards leven”
Melk veroorzaakt slopende ziekte en deze Nobelprijswinnaar vertelt wat je ertegen kunt doen
Als we worden gedwongen om een tweede Brexit-referendum te houden, dan staat jullie nog wat te wachten. Farage gaat los
Studie laat zien: Lockdowns (in Nederland) werken niet
Verboden geschiedenis: buitenaardse interventie