Afgelopen week sprak voormalig beroepsmilitair en topsporter Grada Boschker voor de eerste keer in tijdens een commissievergadering in de gemeente Oude IJsselstreek. De implementatie van de Sustainable Development Goals (SDG’s) stond op het programma.
Boschker ging tijdens haar inbreng dieper in op de Habitatrichtlijnen van de VN, de voorloper van de SDG’s, die in 1976 door een groep topmanagers zijn opgezet. Daarin stond omschreven dat de middenklasse unsustainable was en in kleine sustainable huisjes mocht gaan wonen, waarbij ze beperkt zouden worden in energie, water en vervoer.
Crisis na crisis
In 1987 heeft de Brundtland-commissie hier een vervolgplan op geschreven, dat in 1992 werd gepresenteerd als de Agenda voor de 21e eeuw. Oftewel: hoe deze groep topmanagers wil dat de wereld eruit komt te zien.
Om hun ideeën gerealiseerd te krijgen, hebben we sinds president Clinton crisis na crisis. Crisis dwingt mensen namelijk anders te gaan doen of zaken te accepteren die ze anders nooit zouden accepteren. Zoals het opgeven van vrijheidsrechten en privacy. Of het opgeven van land en werk.
‘Complotachtig’
“Wat zijn de gevolgen voor de mens als wij omwille van crisis gedwongen worden vrijheden en eigen inzichten af te staan en slechts de waarheid zoals gepresenteerd door een kleine groep topmanagers mogen volgen? Wat blijft er dan van ons over?” vraagt Boschker.
Fractievoorzitter van PvdA in Oude IJsselstreek Willie Oort vond haar betoog ‘complotachtig’ klinken. Volgens de PvdA moeten we ‘vertrouwen hebben in de SDG’s zoals ze voorliggen’. Boschker: “Maar de documenten zijn er. De geschiedenis is er.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
De Jonge zwaar onder vuur na onthullingen over mondkapjesdeal: ‘Grootste viezerik in Nederlandse geschiedenis’
Dit zit er achter de Nationale week zonder vlees en zuivel
Van Haga probeert Klaas Dijkhoff wakker te schudden: ‘U vindt DIT proportioneel?’
Niet langer een complottheorie: aandelenmarkt wordt gemanipuleerd
Kijk: Baudet werd in 2018 uitgelachen toen hij waarschuwde voor torenhoge energierekening
Gideon van Meijeren is de leugens zat: ‘Echt schofterig om hier de boeren de schuld van te geven’
Gele hesjes laten zien dat het kookpunt is bereikt. Dit is wat je krijgt als je eisen van burgers jarenlang negeert
De gifgasaanval zonder gifgas. Kijk hoe makkelijk het is om de wereld in sprookjes te laten geloven
De Jonge ‘komt je grond even stelen’ om huizen op te bouwen: ‘Wat is het toch een eng mannetje’