Vrijdagochtend ging ON!-verslaggever Jonathan Krispijn op bezoek bij minister van Defensie Ruben Brekelmans om hem te confronteren met zijn eerdere uitspraken over de aanslag op de Nord Stream-gaspijpleidingen.
Brekelmans suggereerde toen hij nog VVD-Kamerlid was dat Rusland de pijpleidingen had opgeblazen. “We moeten ons niet laten intimideren door deze actie van Rusland,” zei hij bij BNR. “Gewoon stevig doorgaan met sanctiepakketten, met steun aan Oekraïne, en heel duidelijk maken dat dit voor Europa niet acceptabel is.”
Vanochtend ben ik namens Ongehoord Nederland even bij Ruben Brekelmans op bezoek geweest om hem te confronteren met zijn eerdere uitspraken waarin hij suggereerde dat Rusland de Nord Stream zou hebben opgeblazen. pic.twitter.com/VutBaJDe6l
— Jonathan Krispijn (@JJKrispijn) August 16, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Ik ga niet reflecteren
De krant The Wall Street Journal schrijft dat de Oekraïense president Zelensky toestemming heeft gegeven voor de sabotageactie.
Op de vraag hoe hij nu naar zijn uitspraken kijkt, antwoordde Brekelmans: “Ik sta hier nu als minister van Defensie, ik baseer me op de kennis die we nu hebben.”
“Ik ga niet reflecteren op wat ik in het verleden als Kamerlid hierover heb gezegd,” voegde de minister toe.
Wat een blamage
Volgens Brekelmans ‘is het niet duidelijk wie het heeft gedaan’ en ‘is het niet zo dat het nu anders blijkt te zitten’. Dat terwijl hij in de studio van BNR nog stellig zei dat het ‘een actie van Rusland’ was.
Kijk ‘m eens hakkelen en draaien, reageert rechtsfilosoof Raisa Blommestijn. “Wat een blamage. Totaal ongeloofwaardig en minister onwaardig.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Baanbrekende theorie: Zwaartekracht is een volstrekte illusie
Kijk hoe 5 Kamerleden zich stukbijten op de feitenkennis van Gideon van Meijeren
‘Israel houdt van Iran’ initiatief op Facebook
Broccoli mogelijk sleutel in strijd tegen artrose
Israël zit achter 9/11-aanslagen en IS. Canadese professor zorgt voor opschudding met radioshow
Inreisverbod zal niet voorkomen dat David Icke op 29 december spreekt tijdens Vredesdemonstratie in Amsterdam
Minister De Jonge ‘is nooit bevoegd geweest’ om coronamaatregelen uit te vaardigen
Brrr! 65 jaar oude records aan diggelen door plotselinge kou in Californië
Werden de Britten tijdens WOI gered door engelen?