In de klassieke bonusronde ‘Gelukkig hebben we de spullen nog’ van het programma ‘Dit was het nieuws’ toonde presentator Harm Edens een opvouwbare paraplu.
De deelnemers moesten raden naar welk nieuwsfeit de paraplu verwees. Kitty Herweijer was er snel bij: “Dat gaat over Thierry Baudet die een hele, héle harde klap krijgt met een paraplu.”
“Volgens mij is er geluidseffect onder gezet,” grapte Jan Jaap van der Wal, waarna er luid gelach klonk.
Aanval op Thierry Baudet | DIT WAS HET NIEUWS
Linkse staatsomroep AVROTROS vind het erg grappig dat een politicus is aangevallen en het publiek lacht hard mee. ?? pic.twitter.com/8QisEzqMGA
— Symphony (@Symphony_res) November 3, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Als-ie nou maar niet allemaal onzin gaat uitkramen
“Is dat een begroeting bij politici in België?” vroeg cabaretier Peter Pannekoek. “Ja, zo wordt in principe iedereen welkom geheten in het debat. Leuk dat je er bent: pats!” lachte Van der Wal, die vond dat het wel meeviel.
“Baudet liep naar eigen zeggen een lichte hersenschudding op,” zei Edens. “O jee, als-ie nou maar niet allemaal onzin gaat uitkramen.” Een luid gelach steeg op uit het publiek.
Dit is werkelijk stuitend
“Walgelijk!” reageert Tweede Kamerlid Pepijn van Houwelingen (FVD). “Grappen maken en lollig doen over politiek geweld. AVROTROS deinst er niet voor terug. Wat als bijvoorbeeld minister Kaag keihard op haar hoofd was geslagen? En Ongehoord Nederland had er zo’n walgelijk lollig item over gemaakt? Het land zou te klein zijn.”
FVD-politicus Ralf Dekker voegt toe: “Dit is werkelijk stuitend.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
20 jaar oud sneeuwrecord verpulverd in Pakistan. De autoriteiten zijn hier niet tegen opgewassen
Jurist haalt uit naar stikstofminister: ‘Dit is de maffia in mantelpakjes’
Filmpje van in scène gezette reddingsactie ‘bewijst dat Syrische Witte Helmen puur theater spelen’
De mysterieuze stenen van Ica in Peru: bewijs voor een hoogontwikkelde beschaving in de prehistorie?
Nieuw boek waarschuwt: Laat je niet doodmaken door je dokter!
De geneeskrachtige werking van pompoenzaden
The New Reality Show – Joanne van Wijgerden over multidimensionaliteit
Trump: “Nepnieuwsmedia (zoals de falende New York Times en CNN) zijn vijanden van het volk”
Arts trekt aan de bel: aantal doodgeboortes explodeert in Canada