In Nederland zijn inmiddels meer dan 800 mensen positief getest op apenpokken. In de regio’s Amsterdam en Den Haag is men maandag begonnen met het vaccineren van mensen tegen het apenpokkenvirus.
Maandagavond mocht viroloog Ab Osterhaus aanschuiven bij Op1 om duiding te geven. De WHO heeft het apenpokkenvirus uitgeroepen tot ‘een internationaal gevaar voor de volksgezondheid’. Osterhaus vindt dat verstandig. “De curve gaat steil omhoog, we zien elke twee tot drie weken een verdubbeling. Dat is echt dramatisch,” zei hij.
Je verwacht het niet
Het bedrijf waar Osterhaus aandelen in heeft, Viroclinics, deed onderzoek voor het enige bedrijf dat het apenpokkenvaccin levert: Bavarian Nordic. Osterhaus was zelf betrokken bij dat onderzoek.
De viroloog werkte ook mee aan een ander onderzoek voor Bavarian Nordic rond het apenpokkenvaccin Imvanex.
“Je verwacht het niet,” zegt BVNL-bestuurder Hans van Tellingen.
Osterhaus heeft net een nieuwe bv-structuur opgericht met drie andere partners uit de farmaceutische industrie, weet vastgoedondernemer Erik de Vlieger. “Dat Op1 toch.”
Ook werkte Osterhaus mee aan een onderzoek voor Bavarian Nordic waaruit blijkt dat het apenpokkenvaccin van Bavarian Nordic (Imvanex) makaken beschermde tegen ademhalingsproblemen door het apenpokkenvirus. https://t.co/2Gm0ywJhyH pic.twitter.com/vQR7pocAS3
— Lammert de Bruin (@lammert) July 25, 2022
Buitengewoon merkwaardige rol
Oud-huisarts en epidemioloog Dick Bijl wees er aan tafel bij De Nieuwe Wereld op dat Ab Osterhaus tijdens de Mexicaanse griep een ‘buitengewoon merkwaardige rol’ heeft gespeeld. “Het heeft de staat bijna een half miljard euro gekost toen ze gingen luisteren naar zijn adviezen.”
“Het inslaan van Tamiflu, dat niet werkte en ook niet hielp, en het aanschaffen van vaccins van bedrijven waarin hij adviseerde. Dat was helemaal verkeerd, maar daar hebben de overheid, de publieke omroepen en de reguliere media niets van geleerd,” aldus Bijl. “Dat is het werkelijke probleem.”
De merkwaardige rol van Ab Osterhaus en het luisteren naar adviezen van de gesponsorde wetenschap.@marliesdekkers in gesprek met epidemioloog Dick Bijl over de recente inzichten rondom de mRNA vaccinaties.
Bekijk het hele gesprek ➡️ https://t.co/T57OVg3Qet pic.twitter.com/Cy2yw0g3vd
— De Nieuwe Wereld (@De_NieuweWereld) July 20, 2022
(Video verwijderd? Klik hier...)
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Steun de staatsgreep in Venezuela niet! Activiste onderbreekt Amerikaanse minister Pompeo tijdens speech. Kijk naar zijn reactie
Moon Rising: NASA loog over alles (video)
Deze 6000 Oekraïense doden worden verzwegen in de Nederlandse kranten: ‘Dit is zo ongelooflijk wreed’
Journalist na Turkse rellen: “De NOS laat gewoon de waarheid weg en liegt tegen de kijker”
Rutte eist dat volksvertegenwoordiging de mond wordt gesnoerd: ‘Een bizar precedent’
Stikstofbeleid verder op scherp: ‘Gebouwd op drijfzand en fantasiemodellen’
Zogenaamd neutrale NOS speelt op emotie met dwingende, agressieve vorm van propaganda. Journalist knalt erin
Al bijna 60.000 aanmeldingen voor aangifte tegen De Jonge: ‘Gaat dit de grootste aangifte worden in de geschiedenis?’
Activisten die spoor blokkeerden direct vrijgelaten en niet vervolgd: ‘Two-tier justice is in Nederland een feit’