Er is nog steeds oversterfte in Nederland. In het tweede kwartaal overleden ruim 39.000 mensen, 1900 meer dan verwacht, meldt het CBS. Het instituut legt zelf een verband met de ‘hitte’. In drie weken in juni was er sprake van oversterfte.
Onder inwoners van verpleeghuizen en gehandicaptenzorginstellingen overleden in het tweede kwartaal van dit jaar zo’n 1350 mensen meer, ongeveer 10 procent meer dan verwacht.
Socioloog Tanja Traag van het CBS zegt tegen de pers: “De patronen in de sterftecijfers zijn heel diffuus aan het worden. Daardoor is het heel moeilijk om te snappen wat er precies speelt.”
Complex
Volkskrant-journalist Maarten Keulemans merkt op: “Er is in juni in ons land een Airbus 380 met ouderen neergestort, misschien vermijdbaar. Maar niemand die erom maalt, lijkt het.”
Volgens hoogleraar Marcel Olde Rikkert van het Radboudumc is het ‘complex’ om de sterftecijfers exact te kunnen verklaren.
Veelvoud
“Ah, er wordt mist gegenereerd. Het verklaren van oversterfte wordt ‘complex verklaard’. Op die toer. Zo wordt de aanhoudende oversterfte natuurlijk straks ook ‘complex verklaard’. Dat u het alvast maar weet,” zegt statisticus Herman Steigstra.
Er is 100 miljoen euro gereserveerd voor de najaarsvaccinatie. Er zijn zo’n vier miljoen vaccins ingekocht. Steigstra verwacht rond de 1300 overlijdens. “Maar omdat het voornamelijk om 80-plussers gaat, zal het er een veelvoud van zijn. We gaan het zien!”
Maar uiteraard gelooft de overheid deze cijfers niet. In oktober gewoon prikken. Er liggen er 4 miljoen klaar, dus rond de 1300 overlijdens te verwachten. Maar omdat het voornamelijk om 80+ gaat, zal het er een veelvoud van zijn. We gaan het zien !!
7/7https://t.co/c8jmuEjdWa— Herman Steigstra (@SteigstraHerman) July 13, 2023
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Waarom alle huishoudens flink meer moeten betalen voor energie vanwege ‘enorm asociale’ Teslarijder
Interne communicatie politie gelekt naar aanleiding van ‘handreiking complotdenkers’
Verstandelijk beperkte jongen (9) geholpen door dolfijntherapie
Huisarts Rob Elens stapt naar rechter om ‘wondermiddel’ tegen corona: ‘De strijd gaat voort’
Speculatie over mysterieus object op foto van Marsrover
‘Minister Kennedy is de Judasgeit die mensen naar het slachthuis moet leiden’
Gideon van Meijeren en Tjeerd de Groot (D66) clashen tijdens debat: ‘Wat een kinderachtige reactie’
‘Armste president’ ter wereld rijdt in Kever en geeft salaris weg
Orgaandiefstal, nepaanvallen en samenwerking met terroristen. Angstvallige stilte in de media na ontmaskering Witte Helmen door VN-panel