De Brexit Party onder leiding van Nigel Farage is de grote winnaar geworden van de verkiezingen voor het Europees Parlement in Groot-Brittannië. De partij, die voor het eerst meedoet, haalde 31,6 procent van de stemmen, wat neerkomt op 28 zetels.
De regerende Conservatieven van scheidend premier Theresay May kwamen op de vijfde plek met 9,1 procent. Dat is ruim de helft minder dan vijf jaar geleden.
Farage heeft de Tories nu gewaarschuwd dat hij ze zal wegvagen tenzij ze de Brexit er nu echt gaan doordrukken. De Europarlementariër wil zelf aanschuiven aan de onderhandelingstafel.
Wake-up call
Als we in oktober nog niet uit de EU zijn, zal de Brexit Party meedoen aan de algemene verkiezingen, aldus Farage.
“Dit is het begin van een nieuwe politieke beweging,” benadrukte hij.
“Dit is een hele, hele belangrijke boodschap aan Westminister, een wake-up call,” klonk het. “Zullen ze luisteren?”
Nog nooit
Hij wees erop dat het in de geschiedenis van de Britse politiek nog nooit is voorgekomen dat een nieuwe partij, die pas zes weken geleden is opgericht, de verkiezingen heeft gewonnen.
“De reden hiervoor is heel duidelijk,” zei hij. “We hebben tijdens een referendum voor de Brexit gestemd. We zouden er op 29 maart uit gaan, maar dat is niet gebeurd.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.




Europarlementariërs sommeren EMA vergunning van Covid-vaccins onmiddellijk in te trekken
Astronomen ontdekken complexe organische materie in het universum
China aan de Noordzee: waarom de Europese digitale identiteit ‘levensgevaarlijk’ is
Nederlandse journalist die met Russische leger meereist legt uit waarom veel Oekraïners naar Rusland vluchten
Rutte over Klaus Schwab die opschept hoe hij kabinetten penetreert: ‘Dat citaat zegt helemaal niks’
Piloot die gekaapte vliegtuigen 9/11 heeft bestuurd: “Officiële Amerikaanse verhaal is één grote leugen”
Uitspraak Diederik Samsom over energietransitie zet kwaad bloed: ‘Wat een agressieve en dwingende toon’
Zien: Martin Bosma legt anti-democraat Ollongren nog één keer op de grill
Wybren van Haga stapt naar rechter om ‘corona-doofpot-strategie’: ‘Volstrekt absurd’