Het Nederlandse leger heeft sinds het begin van de coronacrisis in het geheim op grote schaal data verzameld over de Nederlandse samenleving, schrijft NRC. Defensie zette in maart het Land Information Manoeuvre Centre (LIMC) op om ‘desinformatie’ over corona in kaart te brengen. Militairen verzamelden inlichtingen over onder andere Viruswaarheid, de gele hesjes, de Andere Krant, de website van Robert Jensen en ook NineForNews.
NRC spreekt van een omstreden onderzoek omdat de eenheid op eigen houtje handelde. Volgens de krant ontstond binnen de LIMC onrust over de manier van werken en gaf de legertop een commandant van de eenheid opdracht om rapporten niet langer extern te verspreiden.
Militair historicus Christ Klep zei ‘dat het voor het eerst is dat een militaire dienst structureel wordt gebruikt voor het grootschalig verzamelen van inlichtingen die eigenlijk voor civiele doeleinden bedoeld zijn’.
Illusoire democratie
Veel mensen vinden het onverkwikkelijk dat het Nederlandse leger haar eigen bevolking bespioneert. “Ik zeg het al jaren, Nederland is een illusoire democratie,” reageert Niemands Knegt. Programmamaker Flavio Pasquino voegt toe: “Big Brother is watching you.”
Ingenieur Wico Valk schrijft: “Uitermate verontrustend dat het leger de eigen bevolking bespioneert en onder andere de distributie van de Andere Krant in kaart brengt.”
“Het lijkt wel of we hier in de DDR wonen! Nederland begint echt een heel, heel eng land te worden,” stelt Percolator.
[NRC]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





VIDEO: Dit interview over de aanslagen in Parijs zul je niet op tv zien
Baudet houdt vlammend betoog: ‘Dit is hoe de weg naar de hel eruitziet, de ware koers van the great reset’
2G-plan gedoemd te mislukken: ‘En nu doorpakken, weg met die coronapas’
Ingewijde in farma- en voedselindustrie houdt vurig betoog: ‘We plegen genocide tegen onze eigen kinderen’
VIDEO: Mysterieuze UFO vliegt tussen de wolken door in Peru
Wat betekent vrede in Europa voor (E)U? (video)
Aantal UFO-meldingen in Canada schiet omhoog
CIA-document over mens als ‘vloeibaar kristal’ vrijgegeven: wat wist de overheid over energievelden?
Congreslid onthult de namen van vrouwelijke Epstein-“slachtoffers” die ZELF “vreselijke dingen” deden