Binnenland

Appjes tussen Hugo de Jonge en zijn ambtenaar ‘geven mooi inkijkje in hoe media dansen op de toon van de muziek’

Help door dit artikel met anderen op je socials te delen!

Wob-onderzoeker Cees van den Bos heeft weer een parel opgedoken. Het gaat om een WhatsApp-gesprek tussen Hugo de Jonge (Charmeur) en zijn ambtenaar dat “een mooi inkijkje geeft in hoe de media dansen op de toon van de muziek”.

Ook iets opmerkelijks: na een appje op 12 februari 2021 over vragen over het maatschappelijk steunpakket en “vaccinatievoorpiepers”, stuurt De Jonge alleen een kus-emoji terug.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Dan drie dagen later, 15 februari, een appje over Arts en Auto, “het journalistiek onafhankelijke medium van Vereniging VvAA”.

De ambtenaar schrijft: “Over Arts en Auto: we hebben de meest kritische vragen kunnen schrappen. De acht vragen die nu over zijn, zijn volgens mij oké. Die krijg je nu – met jouw opmerkingen verwerkt – opnieuw mee. Als je nog steeds niet tevreden bent, dan kunnen we kijken naar andere vorm met live gesprek via social.”

En verder over de krant van Maarten Keulemans: “Volkskrant is echt heel goed geworden.” Waarop De Jonge zegt: “O echt? Wat tof!”

“Trouw neemt al onze opmerkingen over!” jubelt de ambtenaar.

De appjes doen de nodige wenkbrauwen fronsen. “Zo, zo… Dus Arts en Auto danste keurig naar de pijpen van Hugo de Jonge en het ministerie van VWS? Laat ik in mijn naïviteit nu altijd gedacht hebben dat “wij artsen” onafhankelijk en kritisch waren. En ons nooit zouden laten leiden door ambtenaren in ons oordeel,” sneert neuroloog Jan Bonte. “Weer een illusie aan duigen.”

“Misselijkmakend,” zegt columnist Marianne Zwagerman over de appjes. “Media hebben zo’n waardeloze rol gespeeld in de coronacrisis.”

Ze vraagt zich hardop af: “Wanneer gaan media eens verantwoording afleggen voor de rol die zij hebben gespeeld bij het creëren van de massahysterie?”

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

5 2 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

0 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Back to top button
0
We lezen graag je reactie!x