Toeristen hebben in de beruchte Djatlovpas in het Oeralgebergte een lichaam gevonden. In 1959 stierven daar op mysterieuze wijze negen bergbeklimmers. Een groep van negen toeristen uit Perm nam op vrijdag contact op met de hulpdiensten.
Vanwege het slechte weer kunnen hulpdiensten de afgelegen plek waar het lichaam is aangetroffen niet bereiken. Volgens sommige berichten gaat het om het lichaam van een 50 jaar oude man.
Het is nog altijd niet bekend waar de negen bergbeklimmers in 1959 aan zijn overleden. De zaak is gehuld in mysterie. De Djatlovpas is vernoemd naar de leider van de groep die vermist raakte, Igor Djatlov. De groep bestond uit studenten van het Polytechnisch Instituut van de Oeral.
Ga daar niet heen
Ze waren van plan om de berg Otorten (Wogoels voor ‘Ga daar niet heen’) te bereiken, die op zo’n 10 kilometer van de plaats van het ongeluk ligt. Djatlov had beloofd na de expeditie een telegram te sturen, maar die werd nooit verstuurd.
Tijdens een reddingsactie werd de verlaten en zwaar beschadigde tent van de groep gevonden aan de Cholattsjachl (Wogoels voor ‘Berg van de lijken’). Een spoor van voetafdrukken leidde naar de grens van een nabijgelegen bos. Aan de bosrand vonden reddingsteams de lichamen van twee groepsleden onder een dennenboom. Ze waren blootsvoets en droegen enkel ondergoed. Verderop werden nog drie lichamen gevonden. Er waren geen tekenen van geweld.
De resterende lichamen werden pas twee maanden later gevonden onder een vier meter dikke sneeuwlaag in een ravijn. Onderzoekers stelden later vast dat de tent van binnenuit was opengereten met behulp van een scherp object. De groepsleden hadden al hun bezittingen achtergelaten in de tent.
Overheersende, onbekende kracht
Drie lichamen vertoonden zware verwondingen zoals schedelbreuken en borstletsel. Bovendien ontbrak de tong van één van de klimmers. Volgens een expert moet de kracht die deze verwondingen veroorzaakte erg groot zijn geweest. Opvallend was het ontbreken van uitwendig letsel, waardoor het leek alsof de lichamen door hoge druk waren verminkt.
De onderzoekers konden niet vaststellen hoe de groepsleden om het leven zijn gekomen. In het officiële rapport staat dat ze door een ‘overheersende, onbekende kracht’ waren gestorven.
Het incident is één van de meest merkwaardige onopgeloste mysteries van de 20e eeuw. Er zijn al veel mogelijke verklaringen gegeven, waaronder een lawine, geheime militaire tests, een onbekend wezen of paranormale activiteit.
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Grote krant onthult Amerikaans plan voor chemische false flag-aanval in Syrië. Dan gebeurt er dit
D66-voorzitter dreigt Forum voor Democratie in Tweede Kamer het woord te ontnemen: ‘Daar gaan we weer’
Experts die de veiligheid van ons voedsel beoordelen hebben nauwe banden met bedrijven als Monsanto en Nestlé
Topmannen van omgevallen IJslandse bank de cel in
Kijk: Hoogleraar en immunoloog Theo Schetters vat in 3 minuten samen wat er fout ging en gaat in dit land
GroenLinks heeft dé oplossing voor mensen die in zero-emissiezone moeten werken: ‘Grip op de realiteit volledig kwijt’
GroenLinks-Kamerlid ‘drukt 46.000 euro belastinggeld achterover’, mag verder. ‘Dit land is ziek’
Rusland gaat de strijd aan tegen E621
WikiLeaks-baas Assange: “Terreurgroep IS gecreëerd door de CIA”