Mens en Dier

Maak kennis met de held die in Fukushima achterbleef om voor de dieren te zorgen

Help door dit met jouw kennissen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Vier jaar na de nucleaire ramp in Fukushima, waarbij een kerncentrale werd getroffen door een aardbeving en een tsunami, leeft er nog steeds maar één man in het gebied. De 55-jarige Naoto Matsumura is er al die tijd gebleven om zich te ontfermen over de achtergelaten dieren.

Na de ramp moest iedereen het besmette gebied rond de kerncentrale verlaten. Matsumura weigerde. Hij geeft nu de achtergelaten katten, honden, eenden, varkens, koeien en ooievaars te eten.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Toen hij samen met zijn ouders was gevlucht voor de kernramp, besloot Matsumura alleen terug te keren om de uitgehongerde honden te voederen. Hij zag dat honden bij de buren waren vastgebonden. Bij een stalbrand waren honderd koeien omgekomen. Hoe meer dierenleed hij zag, hoe meer hij wilde blijven.

Matsumura redde onder meer een hond uit een stal waar het dier al meer dan een jaar lang overleefde op resten van dode koeien. “We zijn allemaal in de steek gelaten door de regering,” zei hij. “De dieren en ik blijven dus hier.”

Voedsel en water uit de omgeving zijn niet veilig, dus daarvoor rekent hij op hulp van buitenaf. De held van Fukushima krijgt geregeld schenkingen van andere dierenvrienden.

[Nieuwsblad]

Interessant

Vind je dit belangrijk?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?
0 0 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

22 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Rolf
Rolf
11 jaren geleden

Zo iemand verdient de Nobelprijs!

Aequus
Aequus
11 jaren geleden

Een Grote BRAVO voor deze man en het wat is GOD Almachtig om deze man te ontzien van welke stralingsziekte dan ook zodat hij zich kan blijven ontfermen over de achtergebleven dieren…

Danielle
Danielle
11 jaren geleden

De 1ste verantwoordelijkheid die de mens kent is de zorg voor zich-zelf.
De 1ste liefde die de zuivere mens kent is het zelf lief-hebben.
De 1ste verantwoordelijkheid die de mens kent is verantwoordelijk zijn voor het eigen welzijn.

Iemand die willens en wetens in en radio actief gebied blijft wonen, zorgt slecht voor zich-zelf, neemt geen verantwoordelijkheid voor het eigen leven en kent weinig eigen-liefde.

duitinzakje
duitinzakje
11 jaren geleden

Wat een mooie man!! En hij ziet er ook zo gezond uit. Het kan niet anders dan dat hij van hogerhand beschermd wordt tegen de gevaren van straling. Waarschijnlijk door Franciscus van Assisië, die andere grote dierenvriend. Of misschien is het de Liefde zelf, die de man beschermt tegen kwade.

exegese
exegese
11 jaren geleden

Ze bestaan nog, mensen die onvoorwaardelijk werkelijk alles in de waagschaal stellen, enkel en alleen om onnodig leed te voorkomen. Hoe onvoorstelbaar moet dit zijn voor het aller rijkste uitschot op deze wereld die willens en wetens, voor alleen nog meer geld anderen opzadelen met ondraaglijk leed en ellende. Dit schrille contrast raakt me tot in het diepst van mijn ziel en ik aanschouw het welhaast met ongeloof.
Zulke mensen zouden we moeten kiezen als regeringsleider i.p.v. het onbetrouwbare tuig waar we nu mee opgescheept zitten.

Michael
Michael
11 jaren geleden

Hier word ik nou vrolijk van! Wat een
Held

Sola
Sola
11 jaren geleden

Petje af! Maar dat heb ik ook al gezegd op 8 november 2013. Toen stond hier een soortgelijk bericht over de 58-jarige Keigo Sakamoto, die 500 dieren van verschillende soorten verzorgde in hetzelfde gebied rond Fukushima. Er stond overigens ook een video bij. Zijn er nu dan twee helden die voor de dieren in dit gebied zorgen? Hoe dan ook, petje af!

En nu??
En nu??
11 jaren geleden

Liefde is het belangrijkste in het universum. Denk erover na:
-Als je NIEMAND hebt van wie je houd en niemand houd van jou = Zou je nog willen leven?? Leven om belasting te betalen, te werken en om eenzaam dood te gaan.
-Sommige rijke mensen hebben alles wat ze willen in materie maar ze zijn nog ongelukkig want in liefde komen ze dat tekort.
-Als alle levende wezens elkaar het leven zuur maakte en doodde elkaar (zelf je eigen familie, dat gebeurt wel eens maar stel dat het een gewoonte is). Zou het leven nut hebben??

Liefde is HET allerbelangrijkste in het leven.
Bijvoorbeeld:
Sommige mensen zeggen nee “babys” zijn het belangrijste (voorbeeld). Maar als je weet dat die babys later (voorbeeld) allemaal moordenaars worden. Is dat dan het belangrijkste in het leven??

Conclusie:
Dus als iemand niet “van zichzelf houd” betekent het niet dat die persoon minder liefde kan geven aan een andere.
Bijvoorbeeld:
Er komt een snelle auto op jouw eigen kind af jij duwt je eigen kind opzij maar je weet dat jij er dan aan gaat. Als jij dat doet doe je dat uit liefde als jij van “jezelf houdt dan zou je dat niet doen want je houdt meer van jezelf dan van je kind.

Ik heb wederom vertaald maar ik probeer het in lekentaal uit te leggen.

Elise49
Elise49
11 jaren geleden

Dit valt onder verantwoordelijkheid. Ons systeem blokt verantwoordelijkheid. Mensen die dicht bij zichzelf blijven kunnen dit uitvoeren. Zij verkiezen dus al het leven boven het systeem. Zo bijzonder is het eigenlijk niet. Het valt gewoon op, omdat het huidig systeem(ikke/op de persoon gericht) zo niet werkt. We worden dus al een gehele tijd flink gehersenspoeld. Elk mens dat geboren wordt heeft al verantwoordelijkheid in zich. Vooral oudste kinderen uit een gezin krijgen dit gevoel/inzicht al snel mee. Daarom moeten we ervoor zorgen dat mensen meerdere kinderen krijgen. Je ziet nu al dat veel gezinnen overgaan in 1 kindbeleid(ook door kosten). Wil je de lijn van natuurlijke verantwoordelijkheid behouden, dan moeten we weer veel meer natuurlijker gaan leven en het huidig systeem moet die ruimte dan ook geven en niet afstraffen.

speedmaster
speedmaster
11 jaren geleden

mochten die japanners hun huisdieren en vee dan niet mee evacueren? dat vind ik op het eerste zicht niet terug in het artikel.

Back to top button
22
0
We lezen graag je reactie!x