Tunesië en Marokko krijgen gezamenlijk 700 miljoen euro van de EU in de strijd tegen corona. Komend weekend wordt 17 miljoen euro overgemaakt, de rest komt in de loop van de komende twee jaar.
De beslissing van Brussel stuit op veel onbegrip. Nederland krijgt slechts 25 miljoen euro aan coronahulp. Vlaanderen moet het doen met nog minder: 6 miljoen euro.
Dries Van Langenhove (Vlaams Belang) kaartte de situatie aan op social media:
Financiële steun van de Europese Unie voor de strijd tegen COVID-19:
250 miljoen euro voor Tunesië.
450 miljoen euro voor Marokko.
6 miljoen euro voor Vlaanderen.Bronnen: pic.twitter.com/Xwc9rMGPB2
— Dries Van Langenhove (@DVanLangenhove) March 30, 2020
Ook PVV-leider Geert Wilders mengde zich in de discussie. Hij pleitte voor een Nexit:
De EU geeft 450 miljoen euro aan Marokko (geen lid van de EU, 534 Corona-patiënten) voor Corona hulp en 25 miljoen euro aan Nederland (EU-lid en 11.750 Corona-patiënten).
Ik zeg : NEXIT#corona #Nexit https://t.co/hQjcVuUTKf
— Geert Wilders (@geertwilderspvv) March 30, 2020
Feest
De PVV is groot voorstander van een vertrek uit de EU zodat Nederland weer ‘baas over eigen regels’ en migratie is. Ook wil de partij van de euro af.
“Brexit is een zegen voor de Britten en Nexit zal een feest voor Nederland zijn,” aldus de partij.
Bindend referendum
Wilders ziet meer in een samenwerking binnen de Europese Economische Ruimte (EER) en andere internationale verdragen.
Hij wil de macht naar de burger terugbrengen met de invoering van een bindend referendum.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Aanslag op het microbioom: kondigt Bill Gates in dit interview zijn volgende grote project aan?
Veelvuldig voorgeschreven medicijn verzevenvoudigt kans op kanker. Slik jij dit geneesmiddel?
Het Nederlandse systeem in de praktijk. Gaan we echt zo met mensen om?
Het object is donkerbruin of zwart van kleur en lijkt op een ruimteschip. UFO gezien door piloot, Pakistan stelt onderzoek in
Tiemen Romkes is net als de meeste andere Urkers niet ingeënt: ‘We hebben hier veel verstandige mensen’
Gigantische 2,6 meter lange sarcofaag ontdekt in Egypte. Wie ligt hier begraven?
In mijn hele carrière heb ik nog nooit zoiets gezien. Verbazing en verwarring alom na UFO boven Oregon
Veiligheidssignalen vaccins al vroeg bekend – en verzwegen: ‘Dit is een gigantisch schandaal’
Boze reacties nadat Oekraïne fraude ontdekt bij eigen leger: ‘Wat doen we daar in godsnaam?’