Janneke de Bijl, columnist van NPO Radio 1, heeft het gemunt op de boeren. In het radioprogramma De Nieuws BV zei ze deze week dat de boeren straks massaal beschikbaar komen op de arbeidsmarkt.
“Zij lijken me erg geschikt voor in de bouw, aangezien zij er geen enkele moeite mee hebben om onbeschermd met asbest te werken. Bovendien hebben ze veel ervaring in het efficiënt huisvesten van levende wezens, waardoor ze kunnen helpen met het oplossen van de woningnood. We moeten ze alleen wel op het hart drukken de mensen niet te oormerken en het castreren in elk geval niet onverdoofd te doen,” zei De Bijl.
Het personeelstekort loopt op, gelukkig heeft Janneke de Bijl een paar oplossingen voor het probleem. “De boeren komen straks weer beschikbaar op de arbeidsmarkt en lijken me erg geschikt voor in de bouw. Ze hebben veel ervaring in het efficiënt huisvesten van levende wezens.” pic.twitter.com/mCqE26i8HN
— De Nieuws BV (@denieuwsbv) August 17, 2022
Blinde boerenhaat
De columnist werd op social media overladen met kritiek. “Blinde boerenhaat. Voor de laatste mensen die nog denken dat stikstofbeleid over milieu gaat,” reageert publicist Roelof Bouwman.
Hoogleraar Ewald Engelen zegt: “Walgelijk dedain!” Telegraaf-verslaggever Wierd Duk voegt hieraan toe: “Dat de werkende en belastingbetalende klasse dit elitaire dedain dag in dag uit moet aanhoren, is toch ongelooflijk?”
Sadisme alsof het de gewoonste zaak is
“Stel dat je een onteigende boer bent en dat je als bouwvakker wordt ingezet om een azc te bouwen op de grond waar vroeger je boerderij stond,” schrijft Tanay Bilgin, fractievertegenwoordiger van FVD in Amsterdam.
Jurist Sietske Bergsma bekeek het fragment ook en schrijft: “Sadisme alsof het de gewoonste zaak is.” Kamerlid en ondervoorzitter Martin Bosma (PVV) haalt uit: “NPO66 hitst op tegen een bevolkingsgroep.”
Kijk: Oostenrijks parlementslid wordt onwel tijdens debat en zakt in elkaar
Diepgravend Wob-onderzoek: ‘De avondklok werkte niet, heeft nooit gewerkt en dat wist men’
Deze Duitse professor weet het zeker: ‘Corona kwam uit lab in Wuhan!’
Wat Verhofstadt hier doet, is misselijkmakend! In Thüringen is de democratie gestorven
Tijd om McDonald’s de rug toe te keren? Medewerker deelt deze onthutsende foto’s
Leef vanuit je hart
Nederlandse overheid overtrad meerdere keren de regels bij steun aan Syrische jihadisten, blijkt uit deze documenten
Huis van coronaklokkenluider omsingeld door politie: ‘Dit is absolute tirannie’
Beklemmende angst verdwijnt als sneeuw voor de zon met deze controversiële methode