In het KRO-programma Brandpunt was afgelopen zondag aandacht voor de mogelijkheid van buitenaards bezoek. De regering van Frankrijk liet een speciale commissie onderzoek doen naar honderden meldingen van vliegende schotels. De commissie concludeerde dat de buitenaardse hypothese de meest waarschijnlijke is, zegt dr.ir. Coen Vermeeren van de TU Delft.
De afgelopen jaren zijn er alleen al in Nederland zes officiële meldingen geweest van de luchtverkeersleiding of piloten van een object waarvan men niet weet wat het is geweest.
“De openlijke stellingname van autoriteiten is vaak dat het een weerfenomeen of een luchtballon is en dat we ons verder geen zorgen hoeven te maken,” zegt Vermeeren, auteur van het boek UFO’s bestaan gewoon. Hij zegt dat je er niet in hoeft te geloven, omdat ze gewoon bestaan.
Het UFO-fenomeen serieus onderzoeken is een taboe, het wordt belachelijk gemaakt. Het zit in de volksaard. Al jaren wordt het geassocieerd met gekke ruimtewezens en vliegende schotels. “Het is allemaal fantasie, want het komt allemaal uit Hollywood en er wordt alleen in sciencefiction over geschreven. Als je het dus serieus neemt, neem je iets serieus wat niet serieus is,” legt Vermeeren uit.
Tussen 1989 en 1991 zagen duizenden Belgen driehoekige UFO’s. Onbekende voorwerpen werden gevolgd op de radar, gefotografeerd en waargenomen. Na het incident bracht de Belgische luchtmacht een rapport uit over de gebeurtenissen.
“Het mysterie blijft onopgelost,” schreef generaal Wilfried de Brouwer, hoofd operaties van de luchtmacht, in het verslag over het onderzoek naar de UFO-meldingen. Daarin bevestigde hij dat de piloten ‘iets’ op hun radarscherm zagen, maar niet in staat waren het fenomeen te verklaren.
“Deze objecten waren in staat om stil te hangen en grote afstanden geluidloos af te leggen,” zegt Vermeeren. “De consequenties zijn gigantisch op het moment dat we accepteren dat de wetenschap geen antwoord heeft op dit soort objecten.”
Waarnemingen van onbekende objecten waren voor de Franse overheid reden om het UFO-fenomeen te laten onderzoeken door Geipan, een onderdeel van de Franse ruimtevaartorganisatie dat nauw samenwerkt met de politie en het leger.
De Franse Cometa-groep, die bestond uit hooggeplaatste functionarissen van het Franse ministerie van Defensie, publiceerde in 1999 een rapport over het UFO-fenomeen. De commissie concludeerde dat de buitenaardse hypothese verreweg de meest waarschijnlijke is. “Deze commissie was buitengewoon zwaar,” zegt Vermeeren. “Dan praat je over mensen uit de wetenschap, uit het leger en van de overheid. Mensen met enorme staten van dienst.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.







Kijk: Europarlementslid legt in 1 minuut uit waarom de Europese Unie zélf één van de grootste problemen is
Syrische leger doet ontstellende ontdekking in voormalig terroristenbolwerk. Zie hier wat Amerika ermee te maken heeft
Cardioloog: “Het bewustzijn heeft geen brein nodig”
Wat bespreekt WHO-baas hier met één van de hoogste ambtenaren op het ministerie van Buitenlandse Zaken?
Minister Yesilgöz staat op het punt in te stemmen met een heftige inbreuk op onze privacy en grondrechten
Netanyahu vertelt vol trots hoe hij zijn eigen Israëliërs heeft gebruikt als labratten
Journalist volgt rechtszaak tegen Bill Gates cum suis op de voet en is ‘giga geschokt’: ‘Heel griezelig’
De adembenemende Melkweg boven Réunion
De zieke mens als businessmodel: 6 dingen waarvan Big Pharma niet wil dat jij ze weet