De Gold Anti-Trust Action Committee (GATA) heeft grote banken beschuldigd van het manipuleren van een aantal financiële producten, waarmee ze het bestaande vrijemarktsysteem in gevaar brengen. De GATA doet al meer dan 15 jaar onderzoek naar de manipulatie van de goudprijs door grote Amerikaanse banken. Daar waren tot nu toe weinig bewijzen voor aan te dragen, maar het onderzoek is sinds kort in een stroomversnelling terechtgekomen.
Voorzitter van de GATA Bill Murphy spreekt van het grootste financiële schandaal in de geschiedenis van de Verenigde Staten. Het voortbestaan van het vrijemarktsysteem komt in gevaar omdat de prijzen van een groot aantal financiële producten volledig onbetrouwbaar zijn.
Het gaat niet alleen over de manipulatie van de goud- en zilverprijs, maar ook de prijs van grondstoffen, de rente waartegen banken lenen (het Libor-schandaal) en wisselkoersen. Murphy beschuldigt de grote banken er ook van pogingen te ondernemen om de schandalen in de doofpot te stoppen.
[Knack]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Rutte legt in Davos uit waarom het belangrijk is journalisten te betalen om de WEF-waarheid te verspreiden
Nieuwe stof doodt kankercellen en laat gezonde cellen intact. Is chemotherapie volledig achterhaald?
Partij van ‘het politieke WEF-‘liefje’ van Timmermans en Klaver’ Jacinda Ardern keihard afgestraft
Overal een vinger in de pap: Hoe de CIA propaganda verspreidt via Hollywood
Een kandidaat-raadslid raakte in opspraak om kritische tweets over Soros en ‘massamoordenaar’ Obama. Dit is haar reactie
CBS negeert vaccinatiedoden: ‘Het rijks-euthanasieprogramma uitgelegd door een arts’
Zeldzame nieuwjaarsboodschap: Kim Jong-un wil Korea’s herenigen
David Icke waarschuwt Servische volk. Wat heeft de machtige George Soros daarmee te maken?
BBC-ploeg gearresteerd buiten topgeheime UFO-basis