De benoeming van een voormalig IMF-directeur als interim-premier laat zien dat de Italiaanse president niet de kant van het volk, maar die van de bankiers heeft gekozen. Dat heeft het hoofd van de eurosceptische Lega Nord gezegd.
“Ze kiezen de kant van de bankiers en de machtigen. Wij kiezen de kant van het Italiaanse volk,” schreef Matteo Salvini, leider van Lega Nord, op Twitter.
Loro con i banchieri e i poteri forti, noi con gli italiani! Aiutatemi a condividere! pic.twitter.com/zbkfiPy4lT
— Matteo Salvini (@matteosalvinimi) May 28, 2018
President Mattarella gebruikte zijn veto om te voorkomen dat er een regering tussen Lega en anti-establishmentpartij M5S (Vijfsterrenbeweging) zou komen.
Regering van verandering
Na dit besluit haalden zowel Lega als M5S hard uit naar de president.
“Wat een verschrikkelijke dag voor Italië en de democratie,” schreef Salvini zondag in een bericht op Facebook.
“De regering ‘van verandering’ kon niet worden gevormd omdat de banken en ministers in Berlijn, Parijs en Brussel erop tegen waren,” voegde hij toe.
Geen vrije democratie
Hij schreef op Twitter: “Italië is geen kolonie, we zijn geen Duitse of Franse slaven.”
Zijn coalitiepartner en leider van de Vijfsterrenbeweging Luigi Di Maio merkte op dat kennelijk alleen in het gelid lopende EU-cheerleaders minister mogen worden.
“Dit is geen vrije democratie,” zei hij. “Ik heb president Mattarella altijd gerespecteerd, maar ik kan deze keuze simpelweg niet begrijpen.”
Bekijk ook onderstaand filmpje:
[RT]
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Bill Gates waarschuwt: bereid je voor op de volgende pandemie
Koopman en spion: Philips in de Tweede Wereldoorlog
Slechts 1 op de 100 was een ongevaccineerd overlijden, blijkt nu: ‘Bizar toch?’
Tientallen Nederlandse kinderen krijgen slaapziekte na inenting met griepvaccin
Vooraanstaand sterrenkundige denkt een buitenaards ruimteschip te hebben gezien. Kreeg de mensheid in 2017 bezoek van aliens?
Geschrokken reacties op vervolging Raisa Blommestijn: ‘Er is iets ernstig mis aan het gaan’
Geen enkele partij steunt debataanvraag FVD over (geheime) NAVO-verplichtingen: ‘Hoe is dit mogelijk?’
Russell Brand: “Het maakt niet uit wie de Amerikaanse verkiezingen wint, we zijn hoe dan ook de pineut”
Medewerker ministerie van Kuipers spreekt zich uit: ‘Ik laat mij niet dwingen door een minister’