We zijn niet klaar voor een oorlog en we moeten ons voorbereiden, zei NAVO-chef Mark Rutte. De NOS bericht dat meer mensen zich voorbereiden op noodsituaties en spullen in huis halen.
De staatsomroep sprak met de eigenaar van een zogenoemde prepshop die naar eigen zeggen 10 keer meer internetbestellingen heeft dan normaal. Ook het Rode Kruis krijgt ‘dagelijks telefoontjes’.
Er loopt een landelijke campagne om burgers te vertellen wat ze zelf kunnen doen om zich klaar te maken voor dreigingen. Een noodpakket in huis hebben bijvoorbeeld. Het kabinet vindt dat Nederlanders zich beter moeten voorbereiden.
Griezelig
Veel mensen hebben hun buik vol van dit soort berichten. Forensisch gedragswetenschapper Jeroen Frankfoort merkt op: “De NOS-propagandamachine draait overuren.”
“De NOS blijft de sfeer er lekker in houden. Wat is dit?! Wat zijn ze van plan?” vraagt docent en auteur Fred van ’t Ent zich af. “Mag dit zomaar? Ze zijn dol op het volk angst aanjagen. Deze ‘leiders’ gun je je ergste vijand niet eens.”
Van ’t Ent laat weten dat hij ‘echt niet gaat lopen hamsteren of met een angstige blik hoopt op troostende woorden van meneer Rutte’. “Volgens mij is dat wel wat ze willen. Ziek eigenlijk als je erover nadenkt. Griezelig zelfs.”
Meegezogen in massavorming
Rutte loopt zich kwijlend warm, constateert ook psycholoog Mark Bosch. “Het is ongelofelijk dat we ons met z’n allen in hypnose laten brengen en straks zullen roepen om oorlog.” Hij wijst erop dat we ook tijdens de ‘plandemie’ werden meegezogen in massavorming.
“We moeten domweg stoppen ons een oorlog in te laten praten. We worden klaargestoomd voor rampspoed en we vragen erom,” aldus Bosch. “We moeten gaan beseffen dat het leven te kostbaar is om te vergooien aan propaganda. Stop de oorlogsretoriek nu!”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






‘Neprapport’ over massa-executies in Syrische gevangenis ‘strookt niet met realiteit’
25 jaar oud kouderecord gesneuveld in Pakistan, en dat levert indrukwekkende beelden op
Verkiezingsbeloften: Trump versus Rutte. Dit overzicht toont de bittere realiteit
Archeologen vinden verwijzing naar einddatum Mayakalender
Duitse politicus pleit voor strenge klimaatlockdowns: ‘Er komt nooit een vaccin tegen CO2’
NOS verzint nieuws, manipuleert berichten en doet aan statistisch downplayen. Dit kan zo niet langer
Mysterieuze ‘dreunen’ stellen wetenschappers voor raadsel
Ophef rond onderscheiding Angela Merkel in Europees Parlement: klapvee en boycot
Hierom gaat ‘immuniseren’ een cruciale rol spelen om 2030-doelen te halen: ‘Ze laten dit niet met rust’