Buitenland

‘Gematigde jihad’: Syriërs dolenthousiast over openbare executies

Help door deze info met je vrienden op je socials te delen!

De media beweerden dat het omverwerpen van het regime van de Syrische president Assad een ‘gematigde jihad’ met zich mee zou brengen. Diezelfde media berichten nu hoe duizenden ‘dolenthousiaste’ Syriërs getuige wilden zijn van een openbare executie.

Eerder deze week zei de BBC dat de Syrische ‘rebellenleider’ Abu Mohammed al Jolani en zijn beweging staan voor een vorm van ‘gematigde jihad’, ondanks het feit dat hij eerder bij IS en Al Qaida zat, was geradicaliseerd door 9/11 en bermbommen maakte in Irak.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
https://www.ninefornews.nl/wp-content/uploads/2025/01/amr1.jpg

Eén van de kenmerken van deze ‘gematigde jihad’ is kennelijk het uitvoeren van openbare executies.

Liepen over van enthousiasme

Jeremy Bowen van de BBC meldde hoe een enorme groep Syriërs zich had verzameld om te aanschouwen hoe een medewerker van Assads militaire inlichtingendienst in het openbaar werd opgehangen.

Ze verdrongen elkaar voor een plekje vooraan en liepen over van enthousiasme, aldus de zender.

Ontelbare afschuwelijke video’s

Een ander voorbeeld van ‘gematigde jihad’ in Syrië was het moment waarop Hayat Tahrir al-Sham (HTS) de graftombe van wijlen president Hafez al-Assad in brand stak. De tombe bevatte ook de resten van zijn vrouw en oudste zoon.


Sinds de val van president Assad zijn er ontelbare afschuwelijke video’s verschenen waarin Syrische militanten vermeende sympathisanten van Assad in koelen bloede executeren.


Als dit ‘gematigde jihad’ is, hoe ziet dan echte jihad eruit?

[ZeroHedge via Modernity.news]

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.

4.9 92 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je dit belangrijk?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest

76 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Sarcoff
Sarcoff
1 maand geleden

Als de ellende met de islam hier losbreekt met dat soort onmensen, welke Nederlander kan zich dan verdedigen, zonder wapens?

MEL
MEL
1 maand geleden

De mentaliteit en daden blijven als voorheen!

roro 237
roro 237
1 maand geleden

Opvallend is de blijdschap van bijvoorbeeld de politicus Rob Jetten die zijn nieuwe vrienden wellicht het liefst wil bezoeken!

Edward
Edward
1 maand geleden

Het Nederlandse kabinet juicht dit toe, inclusief D66, PvdA/GL en overige miezerige linkse partijtjes.

Back to top button
76
0
We lezen graag je reactie!x