Binnenland

Zie video: ‘KNMI is wereldberoemd geworden dankzij het verspreiden van desinformatie’

Help mee door deze informatie met vrienden op je socials te delen!

Website Electroverse stelt dat het KNMI in 2016 historische temperatuurgegevens van weerstation De Bilt – het belangrijkste klimaatstation van Nederland – heeft aangepast. Dagelijkse maximumtemperaturen uit de periode 1901–1950 zijn met maximaal 1,9°C verlaagd. Hierdoor verdwenen 16 van de 23 geregistreerde hittegolven uit het historische archief.

De aangepaste dataset werd vervolgens gebruikt om te beweren dat moderne hittegolven ongekend zijn in de Nederlandse meetgeschiedenis. Vier onderzoekers betwistten deze aanpassingen, maar het KNMI wees hun kritiek af.

---Lees verder na dit advertentieblokje---
Desinformatie

De kwestie belandde daarna in een wetenschappelijke peer-reviewprocedure. In 2021 verscheen er een publicatie waarin werd aangetoond dat de toegepaste methode systematisch historische hitte-extremen uit de gegevens verwijderde.

Het KNMI heeft zijn aanpak inmiddels gewijzigd. Als gevolg daarvan zijn zeven eerder “verwijderde” hittegolven opnieuw opgenomen in de historische reeks, aldus Electroverse.

Het KNMI is wereldberoemd geworden dankzij het verspreiden van desinformatie, merkt oud-Europarlementariër Rob Roos op. “Gelukkig hebben we Clintel om de waarheid te bewaken.”

Scam

Retaildeskundige Hans van Tellingen voegt toe: “En ondertussen wordt onze nieuwe premier ook wel de klimaatpremier genoemd, terwijl de gehele fundatie onder zijn betoog rust op valse informatie van het KNMI.”

“De KNMI-scam is nu ook internationaal bekend,” zegt ook oud-diplomaat Johannes Vervloed.

Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

4.9 63 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

34 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Sophie
Sophie
3 maanden geleden

Helaas is niets of niemand meer te vertrouwen

rrr
rrr
3 maanden geleden

Veranderen van definities, weglaten onwelgevallige data, rekenmethode aanpassen etc. Statistiek is gedegenereerd tot een tool om leugens te verkopen

4877
4877
3 maanden geleden

waar een klein land groot in kan zijn…liegen

Snappie
Snappie
3 maanden geleden

Klimaat meuk is ook een psy-opp net zoals de corona psy-opp die direct op de gezondheid invloed heeft , gaat het rivm en lareb en het cbs en het ema nu ook eens overstag, er is namelijk nog steeds sprake van oversterfte en de mnra covid spuiten zijn statistiek gelijk aan de piek sterfte.

Gooi de beerput van de stinkende nctv en inlichtingendienst maar open opdat de smerige manipulatie van mis en desinformatie openbaar wordt.
De Nederlanders en de Europeanen worden besodemieterd waar ze bijstaan, ook de eu met zijn dsa is een machine van valse propaganda en censuur.

Nog even en de AI bots graven alles digitaal op en leggen de moorddadige realiteit bloot, dan zijn de hoge leiders aan de beurt die door algoritmes de grond in worden geboord.

Walther M.
Walther M.
3 maanden geleden

En vervolgens gebeurt er (weer) helemaal NIETS zolang dit niet uitgebreid in de (kuch kuch) mainstream media uigesmeerd wordt.
Maar ja dat is omdat WIJ HET OOK NOG STEEDS ZELF TOE LATEN !!!!
tisda eej🧐🧐

Herman de Graaf
Herman de Graaf
3 maanden geleden

Ik neem aan dat de verantwoordelijken bij het KNMI niet meer aan de bak komen bij een weerkundig instituut. Of zouden ze gewoon blijven zitten?

Ron 2
Ron 2
3 maanden geleden

KNMI beroemd? Eerder berucht.

RoberT
RoberT
3 maanden geleden

Dit ‘aanpassen’ (homogeniseren) gebeurd wereldwijd, en (toevallig) altijd in het voordeel van de door de mens veroorzaakte globale opwarmingstheorie.
De warme periode van de jaren 20-30 moet zoveel mogelijk afgevlakt worden omdat door deze periode de theorie op losse schroeven komt te staan.
Krantenberichten uit die warmteperiode van die jaren 20-30 stonden toen ook al vol met alarmistische berichten dat bijvoorbeeld de Malediven onder water zouden verdwijnen, gletsjers voorgoed zouden smelten en dergelijke. Rond 1940 trad er tot ongeveer eind jaren 70 een koelere periode in.en vreesde men zelfs een nieuwe ‘ijstijd’, waarna de warmte hysterie weer begon.
Klimaat is cyclisch en de invloed van CO2 en de mensheid is miniem.
Al die miljarden voor het ‘klimaat’ en totaal niet realiseerbare energietransitie zijn weggegooid geld, maken ons alleen maar armer (behalve voor een paar parasieten die er goed aan verdienen) en vernietigen de industrie.

Nomen Nescio
Nomen Nescio
3 maanden geleden

Alles wordt gemanipuleerd in Nederland!!!!!
Binnenkort zijn u en ik aan de beurt.

Jack
Jack
3 maanden geleden

Die hele klimaat en CO2 hoax is aantoonbaar de grootste onzin…

Het draait alleen maar om geld en macht.

J J
J J
3 maanden geleden

Eindelijk iets waar de Haagse slaven trots op kunnen zijn. Van desinformatie. Informatie maken. En verplichten het te geloven. Er moeten lintjes bij geslagen worden.

Dick
Dick
3 maanden geleden

Zonnevlammen, elips vormige banen van de aarde, ga zo maar door. Onderzoeken dat het in de “koude” middeleeuwen 1,5 gemiddeld warmer was. Ach welke lege dop gelooft nog het narratief wat de club van Rome in de jaren ’60 de wereld in bliezen.

malion
malion
3 maanden geleden

HOER AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!! Zoals de Russische militaire parade jaarlijks roept in Moskou. We kunnen maar beter positief kijken naar de afgang van de KNMI

George
George
3 maanden geleden

Jetten heeft de opwarming van het klimaat in z’n D66(6) onderbroekie gezien de foto van hem en z’n Argentijnse ‘Querido’ (lover).

Die temperatuur stijgt af en toe tot ongekende hoogte!

En dat registreert natuurlijk het Knullig Nietszeggend Manipulerend Instituut.

Het is één SOAP!!!!

Zwartkijker
Zwartkijker
3 maanden geleden

Eigenlijk een zielige bedoening in BV Nederland, de en liegt nog harder dan de ander. Overal worden we bedonderd.

Nog niet!
Nog niet!
3 maanden geleden

Prachtige video.
Helaas zien te weinig believers deze video.
Trouwens het is moeilijk van je religie af te komen.
Je kan natuurlijk niet toegeven dat het allemaal bull shit was.
Zeker niet als je geïnvesteerd hebt in Warmtepompen,Zonnepanelen, of zelfs windturbines in je achter tuin, of andere mensen beschadigd of kapot gemaakt hebt om deze reden.
Of op z’n minst uitgesloten hebt. Er is nogal veel schade berokkend met deze misdaad.

Gavi Mensch
Gavi Mensch
3 maanden geleden

Wat is het nut van deze overheids bedriegerijen. Dit was al lang bekend. Mijn weersverwachting van de ‘Weer’app is zoveel accurater. Haal de subsidie voor knmi maar van mijn bijdrage af !!!! Bedankt voor het artikel.

Dwarsje
Dwarsje
3 maanden geleden

Dus doordat e.o.a. lul de boel loopt te belazeren is een gerespecteerd instituut helemaal internationaal te gronde gebracht. Klinkt als BBC en NOS die hun gerespecteerde namen ook al te grabbel hebben gegooid en dat allemaal voor GELD en zogenaamd aanzien. Wat een fluitketels al die halve garen die met cijfers knoeien en de “echte en goeie” wetenschappers in de wielen rijden.

Jack Schlangen
Jack Schlangen
3 maanden geleden

Vorige eeuw was het tot 1948 gemiddeld warmer dan deze eeuw, terwijl de CO2 uitstoot vd mens destijds een heel stuk lager was dan deze eeuw. Tja, het is voor het witteboordentuig natuurlijk moeilijk toegeven dat er geen relatie is tussen CO2-uitstoot en temperatuur. De temperatuur op aarde is afhankelijk vd flucturerende sterkte vd zon en de flucturerende stand vd aarde tov de zon. Let wel: het KNMI staat onder controle vh IPCC, het internationaal klimaatbureau vd VN. Het IPCC staat onder controle vd Rockefeller Foundation.

Guus Velraeds
Guus Velraeds
3 maanden geleden

Intussen weten we toch dat het hele klimaat verhaal berust op oplichterij. Net als covid 19 waarbij de gebruikelijke influenza gemakshalve voor 2 jaar afgeschaft werd. Kunstmatig geschapen crisissen om een communistische centraal aangestuurde technocratische maatschappij structuur te vestigen met 15 minuten steden voor de nodige sturing en controle over de kudde. Opheffen nationale staten en opheffen van het platteland is het doel. Op het platteland kunnen mensen niet voldoende gecontroleerd worden. Duidelijk verhaal en we hebben het bedrog door.

Martha
Martha
3 maanden geleden

En dan al die codes van Geel tm rood die afgegeven worden. In de jaren 60 was ik een klein kind. Vaak hier in ’t zuiden halve meter sneeuw….iedereen kon gewoon met de trein of bus gaan en auto’s reden gewoon over sneeuw. Geen akelige weers waarschuwing ofzo.. was wel rustig. Pff wordt af en toe knettergek vd codes…ook in de zomer. Smeer je huid in met factor 50 want de zon is uiterst gevaarlijk. Triest eigenlijk.

Juan
Juan
3 maanden geleden

Hier in spanje doen de staatsmeteo’s precies hetzelfde.
Constant manipulatie, overdreven verwachtingen uitschreeuwen, nooit een corretie…
enz, enz…

Joop
Joop
3 maanden geleden

De leugengeest van NOS en KNMI ga meteo
studeren klimatologische atlas dan zie je dat het al eeuwenlang dezelfde amplitude heeft zelfde waterspiegel er staat een meetpaal Scheveningen Ijmuiden al 300 jaar hetzelfde flikker op met je leugens.

salvar
salvar
3 maanden geleden

ik dacht rutte is weg en kijk volvertrouwen naar de wereld.

hahahaahah

Fuckingham Palace
Fuckingham Palace
3 maanden geleden

Pure ondermijning. Leugen op leugen stapelen. Ook bij het op KNMI leugens gebaseerde electrisch rijden dat zogenaamd zo goed is voor het milieu.

Tijdens het laden gaat bijna 50% van de laad energie in warmte verloren. Tennet kan het niet meer aan. Onze patienten met een electrische auto durven voor een dokters bezoek niet eens van Weert naar Amsterdam te rijden uit angst om tussentijds te moeten opladen.

Warmte pompen werken in het NL klimaat onvoldoende en zuipen stroom op momenten dat de zon niet schijnt.

Is het niet eens tijd om het corrupte Rijks Instituut KNMI tot de orde te roepen en deschade te verhalen? Misschien kan Trump ze ontvoeren, berechten en opsluiten. Neem gelijk de DPG media redacteuren mee.

Paulien
Paulien
3 maanden geleden

Je past gewoon de gegevens aan … na 50 jaar weet toch niemand meer precies hoe het werkelijk was … En met die “vervalste” gegevens maak je een verdienmodel .. winstgevend … Niet alleen het KNMI doet dat ..

Back to top button
34
0
We lezen graag je reactie!x