
De meeste mensen hebben geen baat bij medicijnen. We moeten juist de dieperliggende oorzaken van ziektes aanpakken, betoogt cardioloog en professor Aseem Malhotra in The Guardian.
De moderne geneeskunde is een groot gevaar voor de volksgezondheid, stelt hij. Er worden volgens hem veel te veel medicijnen voorgeschreven.
Peter Gotzsche van de vooraanstaande Cochrane Collaboration schat dat het gebruik van voorgeschreven medicijnen inmiddels doodsoorzaak nummer drie is, na hartziektes en kanker.
Gemakkelijk te voorkomen
In Groot-Brittannië slikt bijna de helft van alle volwassenen tenminste één medicijn. Een kwart van alle Britten slikt er minstens drie, een toename van 47 procent ten opzichte van 10 jaar geleden.
Al sinds 2010 stijgt de levensverwachting niet meer.
De zorgkosten stijgen vooral vanwege chronische ziektes die gemakkelijk te voorkomen zijn, zoals hartziekte, hoge bloeddruk en diabetes type 2.
Onderliggende oorzaken
Uit een alarmerend onderzoek blijkt dat het aantal hartaanvallen en beroertes de komende decennia omhoog zal schieten.
Toch worden de onderliggende oorzaken niet aangepakt. Dokters blijven medicijnen voorschrijven, waar de meeste mensen geen baat bij hebben, aldus dr. Malhotra.
Veranderingen in levensstijl verlagen daarentegen niet alleen het risico op toekomstige ziektes, maar hebben al binnen enkele dagen een positief effect.
Achteruit
Patiënten die medicijnen slikken gaan er vanwege de bijwerkingen vaak alleen maar op achteruit.
Er is inmiddels een campagne opgezet om patiënten aan te sporen hun dokter te vragen of een medicijn, test of procedure wel echt nodig is.
Huisarts die weigerde coronavaccins toe te dienen berispt door tuchtrechter: ‘Men is geconditioneerd’
Ambtenaar: “Ik word al sinds mijn negende bezocht door aliens”
Ook geen complottheorie meer: boeren moeten wijken voor asielzoekers – ‘Hier is het bewijs, het staat er gewoon’
De mysterieuze grotten van Hua Shan
VIDEO: “Fox News is gevaarlijker dan ISIS”
Johan Derksen roept live op tv op tot liquideren van Baudet: ‘Dit mag niet zonder consequenties blijven’
Van Kooten wil avondklok-spoedwet controversieel laten verklaren: ‘Rechtsstaat wordt in het hart geraakt!’
Syrisch Stonehenge: mysterieuze ruïnes mogelijk 10.000 jaar oud
Van Houwelingen deelt ontluisterende documenten: zo werden kritische geluiden geweerd