De zogenaamde elites, laten we zeggen de 30 tot 40 procent van de mensen die beter af zijn of een wat betere opleiding hebben, hebben een bord voor hun kop. Men zit vast in het eigen gelijk en morele verhevenheid. Dat zei rechtsfilosoof Andreas Kinneging op NPO Radio 1.
“We zijn allemaal feilbare mensen, het is heel makkelijk om uit te glijden wat betreft realiteitszin. Je ziet dat het steeds meer gaat schuren en trekken. In de westerse wereld gebeuren dezelfde dingen. Of je nu naar Duitsland, Frankrijk, Nederland of Amerika kijkt, je ziet overal dezelfde vorm van polarisatie,” zei de hoogleraar tegen Jort Kelder.
Rechtsfilosoof prof. dr. Andreas Kinneging verwacht een burgeroorlog. “De zogenaamde elites hebben een bord voor hun kop. Men zit vast in het eigen gelijk en morele verhevenheid.” @drkelderenco @AndreasKinnegi1 pic.twitter.com/Xoy2EncMSc
— NPO Radio 1 (@NPORadio1) January 20, 2024
Die kant moeten we echt niet opgaan
“Je hebt twee partijen die tegenover elkaar staan. Je houdt polarisatie en – ik gebruik een groot woord, maar het is vanuit de oudheid bekend – de kans op vormen van burgeroorlog. Als die polarisatie doorzet, dan verwacht ik dat zeker. Het begint natuurlijk met geweld tegen personen. Dan kun je allerlei wraakacties krijgen en krijg je geweld tegen groepen. Die kant moeten we echt niet opgaan,” vindt Kinneging.
Over onze eigen schaduw heen springen
“Het is heel erg belangrijk dat we daar uitkomen. De eensgezindheid, de saamhorigheid, dat is basaal voor een goede samenleving. Dat is alleen maar te herstellen als we in staat zijn om over onze eigen schaduw heen te springen. Door eens te beginnen met na te denken wat de ander bezielt, zonder hem meteen dom of slecht te noemen,” zei hij nog.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Ricky Gervais geeft speech die de wereld nog lang zal heugen. Dit zei hij over Epstein, prins Andrew en Greta Thunberg
Venezuela nationaliseert goudindustrie, eist goud terug van banken
Dokter werd tijdens bijna-doodervaring opgewacht door ‘lichtwezens’
Bijna-doodervaring: “Achter het witte gordijn zag ik mensen die in liefdevolle warmte met elkaar omgingen”
Bijzondere Venusovergang te zien tijdens zonsopkomst
Spectaculair: kijk hoe een enorme ‘spookstad’ verschijnt op een meer in China
Karel van Wolferen heeft goed nieuws: ‘Het scenario loopt niet meer zoals bedoeld’
Hillary Clinton pleit voor het opsluiten van Amerikanen die ‘desinformatie’ verspreiden
Advocaat: “Verslaggeving door mainstream media is een ramp, mensen zijn nepnieuws zat”