Sinds vorige maand mag gedeeltelijk ontvet poeder verkregen uit de huiskrekel in de Europese Commissie worden toegevoegd aan voedselproducten.
Uit vrijgegeven Wob-documenten is gebleken dat het onderzoek naar de veiligheid van insecten nog beperkt is. Zo is het onbekend of insecten nieuwe allergenen bevatten. Daarnaast moeten de poten en vleugels van bepaalde insecten verwijderd worden vanwege een mogelijkheid tot darmbeschadiging of verstopping.
Bovendien is onduidelijk of het eten van insecten risico’s met zich meebrengt, in verband met de stof chitine in het uitwendig skelet.
Helemaal niet duidelijk
Europarlementariër Rob Roos (JA21) zal komende week urgente schriftelijke vragen stellen aan de Europese Commissie. Hij wil weten hoe het mogelijk is dat insecten per januari 2023 kunnen worden toegevoegd aan ons voedsel, terwijl helemaal niet duidelijk is of dit wel veilig is.
Voor consumenten moet helder zijn wat er in voedsel zit, benadrukt Roos. “Dus het gebruik van insecten, waarvan niet duidelijk is of ze allergenen bevatten, zal in de taal van het land waar het wordt verkocht op de verpakking vermeld moeten worden.”
Wat is het nut?
De Europese Unie heeft bepaald dat de ingrediënten die de meeste overgevoeligheidsreacties veroorzaken op het etiket vermeld moeten staan.
Het Europarlementslid vraagt zich ook af wat het nut is. In een studie naar drie eetbare insecten bleek dat de CO2-uitstoot van insecten vergelijkbaar is met die van varkens. Kip is volgens Roos 40 procent klimaatvriendelijker dan varkens, en dus ook insecten.
“Doe mij maar kip. Frans Timmermans mag mijn portie insecten wel hebben,” schrijft hij.
Komende week zal ik urgente schriftelijke vragen stellen aan de Europese Commissie hoe het mogelijk is dat #insecten per januari ’23 kunnen worden toegevoegd aan ons voedsel (11/n) terwijl helemaal niet duidelijk is of dit wel veilig is! (12/n).
— Rob Roos MEP 🇳🇱 (@Rob_Roos) February 11, 2023
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Plegen de door Nederland gesteunde jihadisten oorlogsmisdaden in Syrië? Zie hier het antwoord van Rutte op deze simpele vraag
De schaamtevolle waarheid: dit zijn de nazimonsters die de Apollo-maanlanding mogelijk maakten
Arts Zev Zelenko waarschuwt voor ‘wereldwijde genocidale gebeurtenis’
Doorbraak in onderzoek naar ziekte van Lyme. Dit natuurlijke middel is de beste behandeling
Half Nederland in de kou door warmtepomp. Hoogleraar legt uit waarom we niet zonder gas kunnen
Dolfijnen helpen Braziliaanse vissers met vissen (video)
Hoofdpijn is geld waard
Schokkende nieuwe onthullingen over het Moderna-vaccin
‘FVD’ers mogen de Holocaust er niet bij halen, maar een D66’er wel?’