U richt Duitsland te gronde, zei AfD-leider Alice Weidel in een ‘historische’ toespraak tegen de Duitse regering. Ze vroeg de regering waarom zij haar eigen land haat.
“Deze regering haat Duitsland!” riep Weidel.
Haar speech doet veel stof opwaaien, ook in Nederland. “Wow, deze toespraak van Weidel in de Bundestag is nu al klassiek,” stelt journalist Joost Niemoller. “De sterkste politica van Europa breekt haarscherp het desastreuze Duitse beleid af.” Volgens hem moet ze bondskanselier worden.
Luisteren ….pic.twitter.com/53c6BUBPOQ
— Enrique Cortes (@irEnriqueCortes) January 31, 2024
(Video verwijderd? Klik hier...)
Het piept en kraakt in Duitsland
“Als ik mij niet vergis, is dit een historische toespraak van Weidel. Het piept en het kraakt in Duitsland. Zij benoemt perfect het falen van de huidige regering,” reageert journalist Eric van de Beek.
Fractievoorzitter van FVD in de gemeente Land van Cuijk Marianne Akkermans voegt toe: “Wat een pijnlijk herkenbare speech […] van de meest begenadigde spreekster van Duitsland.”
Wanhoop van deze regering
“De de-industrialisatie van ons grote buurland. De gigantische hoeveelheid migratie, de boerenprotesten, het mkb,” somt ze op.
“Weidel gaat helemaal los,” schrijft onderzoeksjournalist Marc van der Vegt. “De leugens die over AfD worden verspreid via de media met belastinggeld, de opzettelijke naming en shaming van de AfD en haar leden, leggen de wanhoop van deze regering bloot.”
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Advocaat over zaak tegen Gates en Rutte: als rechter eisers in gelijk stelt moet Nederlandse Staat zich ‘heel druk gaan maken’
IJslandse kerk voor elfjes verplaatst
De absurditeit blootgelegd van hen die vrede preken, maar oorlog zijn
Vertegenwoordiger vaccinmaker Merck: “Ik zou mijn kinderen nooit laten vaccineren”
Waarom een hond goed is voor je gezondheid
Zonneactiviteit kan radioverkeer komende dagen ontregelen
Verzoekschrift tegen Rutte ingediend bij Europees Hof wegens beïnvloeding van een rechter
Dracula is baas van de bloedbank: Overheidsadviseurs worden betaald door suikerindustrie
Journalist legt in 7 minuten uit: waarom iedereen die zeker denkt te weten dat Rusland MH17 neerschoot zich heeft laten bedriegen