Mijn kinderen gaan naar school omdat ik word opgesloten als ik ze niet naar school breng. Dat zei jurist, belastingadviseur en BVNL-politicus Toine Manders in de studio van Café Weltschmerz in gesprek met Pieter Stuurman.
Als ouder word je dus gedwongen iedere ochtend om half 9 je kind te droppen bij een door de staat aangewezen school. Daar staan docenten voor de klas die iedere maand een salaris krijgen van de staat. Wiens brood men eet, diens woord men spreekt.
Als ik mijn kinderen niet naar school breng dan word ik opgesloten. BVNL kandidaat #44 @ToineManders wil daarom als eerste het ministerie van onderwijs afschaffen. Kijk het hele interview via @cafeweltschmerz #StemBVNL pic.twitter.com/mapmNLvpFn
— Wybren van Haga (@WybrenvanHaga) November 17, 2023
(Video verwijderd? Klik hier...)
Veel duurder
Ze worden ook gedwongen om een curriculum te volgen dat wordt vastgesteld door 20.000 ambtenaren die werken bij het ministerie van Onderwijs. En dat wordt gezien als een prachtige dienst die onze overheid ons levert, zei Manders.
‘Gratis onderwijs’, waar we dus zelf voor betalen via belastingen waardoor het veel duurder is dan het anders zou zijn, voegde hij toe.
Propagandakamp
“Scholen moet je zien als een soort propagandakamp. Ze nemen onze kinderen van ons af en die wordt van alles verteld door staatsdienaren, die een salaris van de staat krijgen. Dan wordt het gepresenteerd als iets waarvoor we dankbaar moeten zijn.”
Je hebt helemaal geen keuze om er geen gebruik van te maken. Ik word in een hok opgesloten als ik er geen gebruik van maak, zei Manders nog.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Is vlucht MH370 gekaapt door orgaanhandelaars die voor de elite werken? Voormalige tv-baas zegt bewijs te hebben
Rutte en onderhandelaars regeerakkoord wacht kort geding!
Alarmerende en verontrustende ontdekking over ‘oudste piramide ter wereld’ en dit heeft het WEF ermee te maken
Regering komt met ‘schokkend’ wetsvoorstel voor versnelde gereedheid Defensie: ‘Dit mag geen Kamermeerderheid krijgen’
In 2022 hield Maxima enthousiaste toespraak over digitaal bankieren in Nigeria en nu is het daar totale chaos
Overheid denkt na over test-paspoort: ‘Dit schuurt wel heel dicht tegen Chinese praktijken aan, brrr’
Kuzu haalt tijdens coronadebat snoeihard uit naar D66’er Jan Paternotte: ‘Wat een eikel’
Foto van ‘Christusfiguur’ in de lucht boven Argentinië houdt de gemoederen bezig. Zo wordt er gereageerd op social media
“Rampvlucht MH17 tot vlak voor crash begeleid door Oekraïense straaljagers”