BBB-leider Caroline van der Plas zei bij WNL Op Zondag dat ze samenwerking met D66 volledig uitsluit. “De kans dat wij met D66 of GroenLinks in een kabinet komen is natuurlijk mini, uiterst minimaal, nog minder dan vijf procent,” aldus Van der Plas.
“We hebben de afgelopen jaren gezien hoe D66 over boeren heeft gesproken, de helft van de veestapel moet weg, echt op een hele harde manier. Dat heeft tot heel veel leed geleid aan de keukentafel van boeren. Dan heb ik niet zoiets van: joepie, ik ga in een kabinet met D66.”
(Video verwijderd? Klik hier...)Het JA21 van Joost Eerdmans (in de peilingen goed momenteel voor zo’n dertien zetels) zou het om met de woorden van Coenradie te spreken “helemaal prima” vinden om samen met D66 in een kabinet te gaan zitten.#Eerdmans #WNLopzondag #Eerdmans pic.twitter.com/49TPXjRFis
— widtvoet (@widtvoet) September 28, 2025
Eerdmans sluit samenwerking niet uit
JA21-leider Joost Eerdmans sluit samenwerking met D66 daarentegen niet uit. Een centrumrechts kabinet met VVD en D66 zou volgens hem mogelijk zijn. “Wij gaan niet in een links kabinet stappen, maar ik denk niet dat je partijen moet uitsluiten.”
“Ik hoor jou zeggen dat je met D66 in een kabinet zou willen,” reageerde Van der Plas verbaasd. Eerdmans: “Ja.”
Stemadvies is duidelijk JA21 wordt dus NEE21.
Samenwerking met D66, dus nog méér Asielzoekers met JA21. pic.twitter.com/7kzJRxySRG
— Drs. Buitenhof (@rijswijkjan1) September 28, 2025
Helemaal prima
Zijn partij, die in de peilingen op zo’n 13 zetels staat, zou het om met de woorden van Coenradie te spreken ‘helemaal prima’ vinden om samen met D66 in een kabinet te gaan zitten.
Voormalig staatssecretaris Coenradie zei kort na haar overstap van PVV naar JA21 in een interview met Nieuwsuur dat ze de islam ‘helemaal prima’ vindt, wat leidde tot veel onbegrip bij rechtse kiezers.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack.






Noodkreet huisarts: Stop deze waanzin!
Stop met tobben: Waarom de werkelijke bron van veel klachten in je darmen ligt (en hoe THC-olie daarbij kan helpen)
Bontenbal wil tussen de 40.000 en 70.000 asielzoekers per jaar erbij: ‘Dit gaat toch helemaal nergens over’
9/11 ontmaskerd: overweldigend bewijs dat het officiële verhaal niet waar kan zijn. Waarom een nieuw onderzoek noodzakelijk is
Het leek in niets op een vliegtuig. Oud-bommenwerperpiloot vertelt over UFO die hij zag boven Arizona
‘Grootste IT-storing uit de geschiedenis’ zorgt wereldwijd voor chaos: ‘Klaus heeft jullie gewaarschuwd’
Britse overheidswaakhond gaat koninklijke financiën doorlichten
Oud-huisarts verbaasd over reactie RIVM op overlijden 9-jarige Freek na BMR-prik: ‘Ik ben echt geschrokken’
Klokkenluider over gaten in de zeewering: ‘Ons kostbare drinkwater gaat straks naar de klote, doelbewust’