Er is weer een ‘complottheorie’ uitgekomen. De Duitse tak van ING gaat ‘klimaatzondaars’ weren. Dat wil zeggen: klanten die hun ‘CO2-voetafdruk’ niet kunnen of willen aantonen.
Als een bedrijf geen plannen aanlevert om de uitstoot terug te dringen, zal het op zoek moeten naar een nieuwe bank.
ING is van plan relaties te beëindigen met zakelijke klanten als ze niet ‘klimaatvriendelijk’ beleggen. De bank bevestigde tegenover Bloomberg dat kredietaanvragen om ‘milieuredenen’ kunnen worden afgewezen.
Hoe staat dit in verhouding met de Grondwet?
De bank wil bestaande klanten ondersteunen bij het ‘terugdringen van de CO2-uitstoot’. Bedrijven worden door een team van deskundigen beoordeeld en indien nodig ter verantwoording geroepen.
De criteria die de bank hanteert bij de selectie van haar klanten omvatten naast klimaatvraagstukken ook economische, sociale en ecologische aspecten, aldus de Berliner Zeitung.
“Hoe staat dit eigenlijk in verhouding met de Grondwet, of doet die er steeds minder toe?” vraagt onderzoeksjournalist Marc van der Vegt zich af.
CO2-budget
Eerder bepleitte econome Barbara Baarsma van de Rabobank een CO2-budget. Ze wil dat elk huishouden of elke burger een hoeveelheid uitstootrechten krijgt zodat we opgeteld niet meer uitstoten dan onze grens.
Als je bijvoorbeeld wilt vliegen, kun je van iemand die niet gaat vliegen uitstootrechten kopen. Zo kunnen mensen met een smalle portemonnee ook iets verdienen aan ‘vergroening’, zei Baarsma.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Verborgen, extra dimensies in het heelal. Dit is hoe we ze kunnen vinden
Oud-president Bolsonaro leidt enorm protest in Brazilië nadat Hooggerechtshof X verbiedt
Betrapt: Washington evacueert IS-terroristen in oosten Syrië. Hier werden ze naartoe gebracht
Verbod op wifi in crèches op Cyprus, ook andere landen nemen maatregelen
Er is een oversterfte van tienduizenden mensen, maar coalitie houdt debat tegen: ‘Vind ik niet kunnen’
“Hondenvaccins maken huisdieren ziek”
Oud-hoofdarts doet gewaagde uitspraken over vaccins als middel tot bevolkingsreductie
Explosieve onthullingen: Medicijnautoriteit FDA ontdekt forse DNA-verontreiniging in COVID-19-vaccins: ‘Smoking gun’
Kerngeleerde over Fukushima: “Alsof je in de hel bent beland, overheid houdt doofpot in stand”