Straling

Je mobieltje gebruiken kan kanker veroorzaken. Deze rechtbank toont het verband aan

Help door dit artikel met iedereen op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Een medewerker van Telecom Italia heeft een hersentumor gekregen als gevolg mobiele telefoongebruik, zo heeft een rechtbank in Italië geoordeeld. Een mijlpaal.

De man heeft recht op een maandelijkse schadevergoeding, meldt persbureau AP. Zijn werkgever moet een vergoeding van 500 euro per maand betalen.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Advocaat Stefano Bertone zei dat het de eerste keer is dat een rechter de link legt tussen een mobieltje en een tumor in het brein.

Telecomindustrie

De expert van de rechtbank weigerde studies die waren gefinancierd door de telecomindustrie te accepteren als bewijs. Dat lijkt te hebben geholpen, aldus Bertone.

De uitspraak werd afgelopen maand gedaan door een rechtbank in de noordelijke stad Ivrea, maar donderdag pas openbaar gemaakt.

De 57-jarige medewerker, Roberto Romeo, moest voor zijn werk dagelijks uren bellen met zijn mobiele telefoon.

Veiligheidsmaatregelen

Hij beschrijft hoe hij het gevoel kreeg dat zijn rechteroor geblokkeerd werd. “Ik gebruikte mijn mobieltje de hele tijd, thuis en in de auto.”

“De tumor werd in 2010 vastgesteld. Gelukkig was het een goedaardige, maar ik kan niet langer door mijn rechteroor horen. De akoestische zenuw werd verwijderd,” zegt hij.

Romeo zegt niet tegen mobiele telefoongebruik te zijn, maar vindt wel dat consumenten veiligheidsmaatregelen moeten nemen.

Waarschuwingsstickers

Leg je mobieltje vaker weg en gebruik speciale oordopjes tegen straling, aldus zijn advocaat.

Men is nu van plan in Italië een class-action aan te spannen om de overheid te dwingen mobiele telefoons te voorzien van waarschuwingsstickers.

[AP]

0 0 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je deze info goed?
Klik hieronder en deel het op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

8 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
zeven zusters
zeven zusters
7 jaren geleden

Klinkt wijsneuzerig maar dit heb ik 10 jaar geleden al eens gezegd maar toen was ik gek want dat zou de overheid toch nooit toelaten,hahahaha wat kunnen mensen toch naief zijn.

Helen
Helen
7 jaren geleden

Ninefornews, hebben jullie ok een link naar deze uitspraak bij de rechtbank ?

Frans2
Frans2
7 jaren geleden

Ik zie de “mijlpaal” niet:

Italian court blames benign brain tumor on phone
October 19, 2012
https://phys.org/news/2012-10-italian-court-blames-benign-brain.html#nRlv

Theo
Theo
7 jaren geleden

Zou het net zo goed helpen als de waarschuwingen op de sigaretten:-)

Frans2
Frans2
7 jaren geleden

Ik heb het verhaal nog eens nagelezen bij The Gardian en daar stond dat de man voor 23% arbeidsongeschikt werd verklaard. 23% omdat je aan één kant doof bent. Dus nu moet de sociale verzekering, NIET zijn werkgever, hem 500 euro per maand uitkeren. Die man krijgt in anderhalf jaar meer dan iemand in Nederland als letselschade voor zijn hele leven krijgt. Het blijven wel Italiaanse toestanden natuurlijk…

Overigens toont een rechter niks aan, die beslist gewoon wie in zijn ogen het beste bewijs heeft. Als de verdediging zo dom is met zwak bewijs aan te komen of van een bron die de rechter niet bevalt, dan wint de tegenpartij. Maar dat zegt niet dat de tegenpartij ook gelijk had.

Bonnie
Bonnie
7 jaren geleden

Wees niet bang. Straks communiceren we thuuis met elkaar via oortjes. Zoals de medewerkers van supermarkten nu al doen.

Back to top button
8
0
We lezen graag je reactie!x