Hongarije lost zijn leningen bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vervroegd af. Daarna wil het land niets meer met de organisatie te maken hebben.
De deadline voor terugbetaling is pas volgend jaar. Eind vorig jaar werd een lening van 15 miljard euro toegezegd door het IMF en de Europese Unie, om het land voor een faillissement te behoeden.
Onderhandelaar Mihaly Varaga zei toen al dat Hongarije best zonder financiële hulp van de Europese Unie en het IMF kan. De Hongaarse centrale bank heeft de werknemers van het IMF-kantoor in Boedapest per brief opdracht gegeven het land zo snel mogelijk te verlaten.
Vijf jaar geleden kreeg Hongarije financiële hulp ter waarde van 25,1 miljard euro. Het IMF, de Europese Unie en de Wereldbank werden het toen eens over een reddingspakket.
Bron: YouTube/RussiaToday
Gerelateerd:
- Alle Cyprioten krijgen een basisinkomen
- Oud-medewerker Wereldbank luidt noodklok over corruptie
- ‘Het financiële stelsel is een tumor’
- BRICS-landen omzeilen Wereldbank en IMF met nieuwe bank
- IMF gaat ongelooflijk de mist in
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Onthullende brief van Schwab aan Rutte veroorzaakt deining: ‘Dit is uitermate ernstig’
Dit kan niet waar zijn: “Ons bankensysteem is levensgevaarlijk”
Nieuw rapport onthult rol Rockefellers en George Soros bij klimaathoax
Volgend jaar gaan we ‘een enorme omwenteling meemaken in de samenleving’. Staan we aan de vooravond van grote onthullingen?
Heeft het laatste uur geslagen voor de Bilderberg-kliek? Oud-diplomaat onthult waarom het begin van het eind in zicht is
Vaccinaties dragen eigenlijk niets bij aan de gezondheid en zijn juist eerder ziekmakend. Ex-RIVM-medewerkster onthult waarom ze ontslag nam
Arts onderzocht het coronavaccin en slaakt alarmkreet: ‘Ze liegen’
Explosieve tv-beelden, politici verder in het nauw: ‘Ik wil handboeien horen klikken’
Terwijl de voedselbanken de vraag niet aankunnen gaan we 50 miljard euro aan Oekraïne geven