Buitenland

Mondkapjeweigeraar vrijgesproken: ‘Verplichten is strijdig met grondwet’

Help ons door dit artikel met iederen die je kent op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Een Belgische man werd op de bon geslingerd omdat hij geen mondkapje droeg. Hij stapte naar de rechter en die stelde hem in het gelijk. Het verplichten van een mondkapje, altijd en overal, is strijdig met de grondwet, oordeelde de rechtbank in Brussel.

Op 9 augustus vorig jaar bevond de man zich op een overdekte markt in Anderlecht en droeg hij geen mondmasker. Hij kreeg vervolgens een boete. De man besloot in beroep te gaan en hoorde de rechter zeggen dat ā€˜het overal en altijd verplichten van een mondmasker buitenproportioneel is en in tegenspraak met het universeel recht op vrijheid van beweging’.

Verstrekkende gevolgen

De advocaat van de man zei dat het vonnis ā€˜verstrekkende’ gevolgen kan hebben. ā€œHet is het eerste vonnis dat zo ver gaat dat het de mondkapjesplicht toetst aan de grondwet. Het is mogelijk dat andere rechters zich hier nu ook op gaan baseren.ā€

De mondkapjesplicht is in BelgiĆ« gebaseerd op een ministerieel besluit. Volgens de rechtbank gaat dat besluit ā€˜te ver’ en is het ā€˜ongrondwettelijk’. In BelgiĆ« wordt nog gewerkt met ministeriĆ«le besluiten in plaats van een coronawet, die we sinds kort in Nederland hebben.

Het OM is in beroep gegaan tegen het ā€˜uitermate opmerkelijke’ vonnis.

[Nieuwsblad, HLN]

5 51 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je deze info interessant?
Deel het met anderen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest
60 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Maria
Maria
2 jaren geleden

GOED. HEEL GOED!!!

Jeroen
Jeroen
2 jaren geleden

Dit zeg ik al vanaf dag 1: Grondwet staat boven de spoedwet ???

Edward
Edward
2 jaren geleden

Ook in Belgie een totalitaire dictatuur:
Minister Verlinden meldt in een reactie dat ā€œhet ministerieel besluit overeind blijft.ā€

Rudolf
Rudolf
2 jaren geleden

Goed zo en nu hier.groet uit 010

Back to top button
Waarom Doneren?

Grote adverteerders, zoals Google, Microsoft, Taboola en anderen wilden steeds meer bepalen wat wij wel en niet op onze site plaatsten. Zij zijn onmiskenbaar verbonden aan de elite die ziekmakende censuur toepast. Om die reden hebben wij alle samenwerking met dat soort criminele adverteerders per direct gestopt.

Om te kunnen blijven bestaan hebben wij financiële hulp nodig van de lezer. NineForNews is er vóór jou. Zonder jouw steun is er geen NineForNews.

Help ons financieel met een vrijwillige bijdrage, zodat we je kunnen blijven informeren over dingen die op social media en de mainstream media zwaar gecensureerd worden.

Help ons! Help jezelf! En help je medemens! Doe nu een vrijwillige bijdrage.

Waarom Telegram?

Overheidscorruptie wordt steeds erger. Websites en domeinen worden in beslag genomen, omdat de criminele regering geen tegengeluid duldt.

Ons Telegram kanaal staat los van onze websites. Daar krijg je een overzicht van onze berichten, ook als we 'ineens' verdwijnen en met een andere nieuwe domeinnaam/website terugkomen.

Blijf onafhankelijk! Weet ons altijd te vinden! Abonneer je nu gratis en vrijblijvend op ons telegramkanaal.

Waarom Pushmeldingen?

Facebook en TwitterĀ censurerenĀ steeds meer. Het nieuws dat NineForNews brengt wordt steeds vaker door ze geblokkeerd.

Met pushmeldingen informeren we je rechtstreeks, zonder risico op deze censuur.

60
0
We lezen graag je reactie!x