Binnenland

‘De wet zegt gewoon: bij overtreden avondklok tot €8700 boete of half jaar cel’

Help mee door deze info met je kennissen op je social netwerk te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Gisteravond sprak korpschef Henk van Essen in talkshow Op1 ferme taal: “De avondklok is niet voor niets ingevoerd. De fase van waarschuwen laten we op dit moment achter ons. Als je op straat bent en je hebt er geen geldige reden voor, en je moedwillig de regels overtreedt dan krijg je een bekeuring.”

De richtlijn is 95 euro, maar fractievoorzitter van de SGP Kees van der Staaij wees erop dat je volgens de wet tot een half jaar in de gevangenis gezet kunt worden of een boete van 8700 euro kunt krijgen als je je niet aan de regels houdt.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

“Geeft dit niet aan dat wij met heel vergaande wetgeving te maken hebben?” vroeg Van der Staaij tijdens het debat over de avondklok aan minister Grapperhaus van Justitie en Veiligheid. “Hoe vindt u het eigenlijk als minister om niet terug te vallen op een wet die er is voor de aanpak van de publieke gezondheid, maar op een noodwet die gaat over heel grote openbare orde- en veiligheidsproblemen?”

Oude noodwet

“We hebben een groot veiligheidsprobleem. Wat het kabinet betreft, zitten we in een ernstige situatie,” zei Grapperhaus. Hij voegde toe dat je normaal gesproken een boete van 95 euro krijgt als je zonder geldige reden buiten bent, maar dat je moet rekenen op ‘hogere straffen’ als je bijvoorbeeld gaat frauderen of valsheid in geschrifte pleegt.

Van der Staaij benadrukte dat we de Wet publieke gezondheid hebben, die echt gaat over de aanpak van besmettelijke ziektes. “Er ligt dus een heel instrumentarium voor het kabinet. Nu wordt die wet verlaten en gaan we naar een oude noodwet, die primair helemaal niet over de aanpak van besmettelijke ziektes gaat.”

Hij vroeg minister Grapperhaus of hij er geen moeite mee heeft om voor de aanpak van besmettelijke ziektes – waarvoor we een aparte wet hebben – terug te gaan naar een noodwet met heel zware strafbedreigingen die helemaal niet voor dit soort situaties bedoeld is.

Heel andere categorie van het strafrecht

Grapperhaus antwoordde dat ‘dit geen noodwet is’. “Dit is een wet die een heel bijzondere bevoegdheid regelt, omdat er op basis van hetzij de openbare orde, hetzij de veiligheid, aanleiding is om de bewegingsvrijheid te beperken.”

Van der Staaij klaagde dat de minister zijn vraag ontweek en vroeg hem nogmaals: “Het klopt toch dat het zich niet houden aan de avondklok een boete van maximaal 8700 euro of een half jaar hechtenis betekent?”

Grapperhaus: “Ik waarschuw de mensen die over die boete van 90, 95 euro, die ik nog altijd hoog vind, menen: nou, daar kom ik wel overheen. Dan zeg ik: denk erom, ga niet formulieren vervalsen of dat soort dingen, want dan zit je in een heel andere categorie van het strafrecht.”

Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek

Interessant

4.8 38 stemmen
Artikel waardering

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

142 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Rollie
Rollie
5 jaren geleden

Welkom in Nazi Nederland, Hitler is trots op jullie!

Mar
Mar
5 jaren geleden

Kom me maar halen in “naam der koning” wat ook niet veel meer zegt,van een kale kip kun je niet plukken!!

Nijntje
Nijntje
5 jaren geleden

Als dit geen dictatuur is, wat dan wel? Volgende stap de kogel?

Jacob
Jacob
5 jaren geleden

En zo spreken de rechters “krom” wat werkelijk recht is volgens onze grondwet.

Jeroen
Jeroen
5 jaren geleden

Nog een paar weken mensen, dan stemmen we ze gewoon weg ?

Rob Bentvelzen
Rob Bentvelzen
5 jaren geleden

Voor wie nog twijfelde of er wel een nazi regime was. Kijk, daar zijn de collaborateurs.
Zelfs naziduitsland zakte niet zo snel in het moeras als wij doen.

ELLEN STOLK
ELLEN STOLK
5 jaren geleden

Afschuwelijk je ziet nu wat macht met politici doet. Slachtoffers die er vallen door deze absurde regels tellen niet.

Exegese
Exegese
5 jaren geleden

Zo grappig die grapperhaus, hij denkt echt dat het oorlog is. Laat hem maar uitkijken dat ie niet echt oorlog krijgt met een woedende menigte. Zou me niet verbazen als we nu bijna zo ver zijn.

Jannie
Jannie
5 jaren geleden

We worden zoals gewoonlijk weer in het ootje genomen.

Joost
Joost
5 jaren geleden

Het wordt gekker en gekker. Wie gaat het gekst doen? Bill, Klaus, misschien de paus? Echt waanzin! Ik hoop dat mijn kinderen vrijheid kunnen genieten! Daar denkt niet iedereen net zo over. Duivels!

rop
rop
5 jaren geleden

We hebben een groot veiligheid probleem, Wie heeft deze probleem geschept, denk toch echt de overheden, met haar maatregels, tegen een virus die vele malen is aangedikt dan het in werkelijkheid is.

Wim Wieringa
Wim Wieringa
5 jaren geleden

Lachen. Na het bekend maken van de WHO over de pcr test kunnen al deze wetten en regels zo de prullenbak in. Al deze gasten die ons willens en wetens hebben belazerd moeten worden opgepakt en voor het gerecht met eerlijke rechters (dus geen D66 rechters) worden gesleept

Nano
Nano
5 jaren geleden

Dit gaat wel erg ver. Blijf optimistisch, maar stoom komt uit mijn oren. Wij hebben totaal geen rechten meer. Meer kan ik helaas niet zeggen, want dan zou ik denkelijk opgesloten worden. Tijd voor de echte actie. ♣️

ProAsfalt
ProAsfalt
5 jaren geleden

Maar wat hebben de partijen en/of deze leden van de Tweede Kamer afzonderlijk nu gestemd over het gedrocht van de avondklok?

Earthlady
Earthlady
5 jaren geleden

Warxeen stelletje M………

Gybels Stefan
Gybels Stefan
5 jaren geleden

En dierbaar België zal volgen, maar gaan onze leiders(dictators) die deze maatregelingen ons opdringen deze ook braaf opvolgen????????

Gert
Gert
5 jaren geleden

Inderdaad DDR land, met ze alle liedjes zingen en buigen voor Rutte.

Heerlijk vind dit heerschap dat!

rrr
rrr
5 jaren geleden

iedereen de straat op en een half jaar gevangenschap eisen ….

Frank
Frank
5 jaren geleden

Ja…… ik denk dat er nu genoeg is gezwetst, en zou adviseren dat een ieder gezond denkend mens dat zich niet bang heeft laten maken, eens gewoon gaat doen wat een Nederlander Nederlander maakt. Slik al die onzin niet! Er is genoeg bekend nu dat we worden belazert voor een heel andere agenda. Je zult ook zien dat nu Biden tijdelijk het halve roer in handen heeft, het WHO heeft geïnstrueerd om de test anders toe te passen. Hetgeen minder positief getesten zal opleveren. En dan kunnen ze weer zeggen zie hier de avondklok heeft geholpen. Wat een waanzin. Compleet gestoord. En angstig voor hun grootmeesters die ze dit allemaal opdragen om te doen. Ga gewoon doen en kom met je families bijeen. Durf te leven !! Je bent Nederlander!! Laat zien dat je niet met je laat sollen.

t de vries
t de vries
5 jaren geleden

Indien het niet zo treurig was , zou het om te lachen zijn .Het schijnt dat elke politieke partij of politicus zich genoodzaakt voelen om in de anaalen genoemd te worden . Stuk voor stuk produceren zij meningen of aanmaningen omtrend CORONA .Zij willen het strenger dwangmatiger langer totale lockdouwn maar dan ook totaal . Alles gesloten grenzen dicht ja dan kan het wel. geen enkel visite of samenkomsten meer ,een nog intensere avondklok aangaande controle en handhaving.Zij schijnen niet onder te willen doen voor al die virologen wetenschappers en hun moeder .Die zich dagelijks zo nodig manivisteren in journaals en praatprogramma,s .Of zij niets beters hbben te doen

Edward
Edward
5 jaren geleden

Mede mogelijk gemaakt door uw gemuilkorfde medeburgers.

VVD, CDA, CU, D66, SP, 50PLUS stemmen voor de avondklok.
VVD, CDA, CU, D66, GL, SP, PvdA, 50PLUS stemmen voor de mondkapjesplicht
VVD, CDA, CU, D66, PvdA, GroenLinks, SP, SGP, 50PLUS stemmen voor de coronawet.

Peter R de Elburger
Peter R de Elburger
5 jaren geleden

En deze wet gaan ze ook gebruiken voor andere vergaande maatregelen, zoals verplichte quarantaine, uithuisplaatsingen, etc..

kuus
kuus
5 jaren geleden

10 jaar Rutte 10 jaar miskleunen alleen maar ellende slopen van een heel land nu komen alle drollen boven drijven al ze leugens en verhalen waar niks van klopte nu gaan ze over op nood sprongen wat nergens op slaat de 1 mag wel binnen vliegen de ander weer niet om 21.00 uur binnen zijn voor veel mensen die moeten werken weer een probleem erbij en dit alles voor een effect van 0,001% .

jaak
jaak
5 jaren geleden

Pure repressie.

Stephan
Stephan
5 jaren geleden

Wat een hypocriet die vd Staay. Hij heeft zelf ook vóór de spoedwet gestemd. Weer een heerlijk voorbeeld hoe smerig de politiek is. En daarnaast wordt de motie van een maand geleden even weggemoffeld waarin aangenomen is dat er géén avondklok zo komen. Democratie?? Nee, Kim Jung Rutte doctrine. Zo heet het tegenwoordig.

Jess
Jess
5 jaren geleden

Het kabinet is gevallen, maar ze mogen nog steeds besluiten door voeren! Echt een neppe K land leven we in!!!!!

T.van den Dries.
T.van den Dries.
5 jaren geleden

Wat hebben we toch een vreselijk dictatoriale regering. Waar is onze democratische constitutionele monarchie gebleven ? Als ik die Rutte zie, kijk ik naar Adolf zonder snorretje.

Nicole
Nicole
5 jaren geleden

Word wakker allen we worden al een jaar voorgeligen en onderdrukt!!!!!!

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
5 jaren geleden

Sowieso is die gluiperd van de SGP niet serieus te nemen, schoft hield in de toeslagaffaire ook zijn schijnheilige bakkes. En ach Henk die Henk die dag en nacht aan het piepen was of is dat hij nergens mensen voor heeft. Als je wordt overhoop gestoken komt er misschien nog geen politie opdagen.
Wie neemt politie Nederland met opsporing en handhaving nog serieus?
Maar een andere vraag waar zijn de Trump piepers?
Aan het golven met de elite in Floriade. Ik zei het toch dat jullie er allemaal naast zaten met die brulkikker die niets heeft gepresteerd.

Het leugentijdperk
Het leugentijdperk
5 jaren geleden

Een video die iedereen zeker moet zien. Deze video is NL ondertiteld.

https://waarheid.tv/aanraders/50-the-new-normal

Aanrader!!

Dombe
Dombe
5 jaren geleden

The gospel of covid
Kijk 84%  van de wereldbevolking gelooft in sprookjes (religie)
84% gelooft in covid
Het virus is satan
Het vaccin is god
De virologen de priesters die het gospel verkondigen
Business en politieke “leiders” de kardinalen
De non believers de ketters
Maar wie is de paus?

Ikke
Ikke
5 jaren geleden

Ik sterf van de agressie, ik ben nog nooit zo boos geweest in mijn leven. De hele dag is het me niet gelukt om mijn extreme woede te onderdrukken. Zijn er meer die dit hebben?

Ikke
Ikke
5 jaren geleden

Ik vraag me af, waar zijn ze in Den Haag zogenaamd eigenlijk bang voor als mensen gewoon normaal leven? Dat we met bosjes neervallen? Dat lijkt me gemakkelijk te weerleggen. Dat de ziekenhuizen overlopen? Maar waarom wordt al een jaar lang dan hier niets aan gedaan? En wat nou als de ziekenhuizen wel vollopen en een paar mensen niet naar het ziekenhuis kunnen, is dat werkelijk ZO vreselijk dat dit minder erg is dan ons land compleet failliet te laten gaan en 17,5 miljoen mensen te martelen met eenzame opsluiting, waaronder ook kinderen? Kunnen ze eigenlijk nog wel afwegingen maken? Zijn die gasten niet compleet de weg kwijt en zouden ze niet gewoon opgenomen moeten worden i.v.m. hun psychose?

Eddy
Eddy
5 jaren geleden

En nog blijft de massa slapen. Kansloos volk!

Thoughtful
Thoughtful
5 jaren geleden

Goh, zelfverklaard oorlogskabinetje, nu jullie de oorlog hebben verklaard aan de bevolking met Sperrzeit en al, en dus op herhaling zijn, betekend dat dan ook dat het compleet met het Verzet gespeeld kan worden?
U weet wel, die helden die “damals” meegeholpen hebben aan onze bevrijding.

Anti vaccine
Anti vaccine
5 jaren geleden

De regering heeft weer geld nodig.
Zei hebben de regels gemaakt.
Waarom dragen zei niet een mondkapje.
En als wij hem niet dragen krijgen we een boete.
En dan nog die nep vaccine.
Die Sanna el Kadiri dan.
Is geen verpleegster.
Ze is in gehuurd door het kabinet.
Ze heeft al meerder dingen voor het kabinet gedaan.
Maar ze hebben haar niet vaccineerd.
De vloeistof verdween in de huls.
En net in haar arm.

Catharina
Catharina
5 jaren geleden

Wybren van Haga snapt niet waarom het volk niet allang opgestaan is…lekker lui achterover blijven hangen en gezellig netflixen met een bak chips en een biertje en alles komt vanzelf wel goed..

Elise
Elise
5 jaren geleden

Ik vind dat er een lijst moet komen waaraan elk Nederlander gestorven is. Dus ook de naam van het virus/type virus zelf en of onderliggende ziektes.

Rob
Rob
5 jaren geleden

Je wordt bij voorbaat al als verdachte gezien. Je wordt al van alle kanten als zodanig in de gaten gehouden. Getuige ook arrestaties die gebaseerd zijn op ‘verdenking’ en niet op basis van enig feit. Zo kunnen ze (bij de politie) zelf van alles verzinnen om je te arresteren op basis van ‘verdenking’. Feiten zijn verbannen en zo heerst het fascisme.

Joost Visser
Joost Visser
5 jaren geleden

TRump is weg. Truc van de WHO is geslaagd. Biden geinstalleerd en WHO komt met de opmerking, een uur na de inauguratie, dat pcr-test niet werkt. Biden wordt een held. Binnen een maand weinig besmettingen meer. Trump wordt voor alle zgn. Coronadoden verantwoordelijk gehouden (CNN). Fauci stelde dat er nu eindelijk leiderschap is, want Biden. Een seniele dementerende oude vent, trekpop dus van de deep state).

Simon
Simon
5 jaren geleden

Die Grapperhaus, wat een grap, die man is gestoord. ALWEER is ie aan het dreigen tegen ons. WIJ betalen zijn salaris. Wat denkt die flapdrol wel wat ie niet is? Wie stemt nog op een partij die dit soort gedrochten, machtswellustelingen, totaal ongeschikte figuren zo’n ministerspost geven? In demissionaire staat zou je al zeker niet zo’n hooghartig toontje moeten aanslaan. Oh wat haat ik die veel te dikke kale rotkop van hem. Ik hoop hem nog een keer voor een tribunaal te zien staan als verdachte.

Janv
Janv
5 jaren geleden

Prima maar dan ook Rutte vervolgen ivm zijn fouten met de belastingen

Eric
Eric
5 jaren geleden

Deze wet is gewoon een overtreding van de grondwet dus niet geldig

salvar
salvar
5 jaren geleden

het enigste waar je rekening mee moet houden is je vrijheid.
rutte de L*L daar moeten we ook rekening mee houden want hij gaat het rijtje af met snuifje en ze beginnen bovenaan 90 tot…..
80 tot 90 , 60 tot 80 etc. deze man is een massa moordenaar met zijn maatje.
waarom pikken de mensen dat hun moeder/vader kapot gespoten worden?
waarom pikken de mensen dat ze hun opa/oma , vader/moeder niet mogen knuffelen?
het is en blijft voor mij een raadsel.

Peter
Peter
5 jaren geleden

tuig van de riggel straf ze af in maart

Peter P.
Peter P.
5 jaren geleden

Morgenavond om 21.00 allemaal een grote poster voor het raam plakken “SPERRZEIT”

K v H
K v H
5 jaren geleden

Een virus wat over het algemeen ouderen laat overlijden, en ook de al zieken die een slechte weerstand hebben.
Jongeren overlijden niet als ze gezond zijn, niemand overlijd hieraan als hij gezond is.

Als je als gezond mens avonds naar buiten gaat in 2021 dan is dit de straf.

De wet zegt gewoon: bij overtreden avondklok tot €8700 boete of half jaar cel’.
Wie maakt die wet?
Aanpassen op logisch verstand en feiten lijkt mij logisch.

Anti-Rutte
Anti-Rutte
5 jaren geleden

Dat worden aardig wat boetes dan,dit gaat heus niet bij twee weken blijven,die lockdown vorig jaar zou ook 4 weken duren en alles wordt alleen maar erger en ze verzinnen van alles om dit zgn te rechtvaardigen.Dit is gewoon misdadig en heeft niets met volksgezondheid te maken.

Helm
Helm
5 jaren geleden

Ongrondwettelijk, en houdt nooit stand in de rechtbank. Net zoals de mondkapjes.
Moordenaars, Nazi-Bolsjewieken!

BertRoermond
BertRoermond
5 jaren geleden

als we gewoon allemaal na negen uur op straat gaan, dan kan de politie he le ma al niets…

Mink
Mink
5 jaren geleden

Oo

Realistic
Realistic
5 jaren geleden

Veelgedoe om een griepvirus.

robroyofireland
robroyofireland
5 jaren geleden

Inderdaad Grapperwaus omdat jij daar staat hebben we een veiligheidsprobleem Grapperwaus en zijn baasjes zijn het veiligheidsprobleem voor de vrije Nederlandse bevolking

prikkie ?
prikkie ?
5 jaren geleden

Kees wordt nou ook eens wakker, dit is krankjorum

Lange Fries
Lange Fries
5 jaren geleden

Jullie wetten, niet de onze.

Barry
Barry
5 jaren geleden

Grapperhaus die zelf alle regels aan zijn laars lapte heeft het nu over een ernstige situatie. Dat was tijdens zijn feestje ook al het geval ( volgens de overheid ). Aso.

J. Onno Dekker
J. Onno Dekker
5 jaren geleden

En nu nog naast chemtrails virustrails! Vanuit
de paar toestellen waarmee de bilderbergers
reizen.
Verder het mkb slopen.

Het evrm moet in de grondwet, voordat dit
verdrag gewijzigd wordt door de marionetten.
Rechters krijgen de plicht te toetsen aan de grondwet.

Laat je geen zand in de ogen strooien door links-rechts verhalen. De paar superrijken willen gewoon alles van u hebben. Dus voorop in
een partijprogram: ieder bezit boven de zes
miljoen gaat zwaar ten koste van de medemens en wordt daarom gelijkelijk verdeeld onder
het volk.

Blijf vooral zwaaien met je oranje vlaggetje als je levend gevild wilt worden!

J. Onno Dekker
J. Onno Dekker
5 jaren geleden

“Niet voor niets ingevoerd” Daar blijkt wel uit dat van Essen ook nog eens ten volle achter de dictutuur staat. Als hij zich zou hebben onthouden van dit oordeel dan zou hij later nog kunnen zeggen: “Ich habe es nicht gewusst!” Dus dit is gearchiveerd voor toekomstig gebruik.
Steun HGOV.

FreedomLover
FreedomLover
5 jaren geleden

welkom in Nazi Nederland

Je Grootje
Je Grootje
5 jaren geleden

Bedoeld om het VERZET TE BREKEN, want die weerken in het donker.

De vorige invoerder van de avondklok was de Duitse bezetter.

NL onder bezetting

BertRoermond
BertRoermond
5 jaren geleden

zoals gezegd: ik ben vanavond om 23:00 gewoon mijn avondwandeling gaan maken. helaas geen politie tegen gekomen..

Ruud
Ruud
5 jaren geleden

Mensen we kunnen blijven schrijven en schrijven achter ons toetsenbordje.
Dit gaat helemaal verkeerd aflopen voor ons.
Ze willen ons nu echt letterlijk kapotmaken.
Dat gedreig elke keer strontziek word je ervan.
Grapperhaus krijgt weer een grote smoel.
Dat moet afgestraft worden.
Deze gestoorde pias die ons bedreigt en zelf maar zijn eigen zin doet.
Ga er met je camera op uit zet zoveel mogelijk SS smerissen en NSB handhavers en vooral Politici op de foto of films ze of andere kromme dingen die steeds duidelijker maken hoe ontzettend Nep deze Gefabriceerde Plandamie is.
Ga groepen vormen spreek met elkaar af buiten het internet.

ron
ron
5 jaren geleden

Ah 1 ding vergeten de elite als ze het voor elkaar krijgen, stel dat ze het voor elkaar krijgen om de wereldbevolking uit te dunnen. Dan zijn zij de laatste die ook een spuitje krijgen ook politie,leger enz… want dan zijn ze overbodig dan zijn de rijke makkelijk de baas over 500.000.000 mensen. zo simpel is het.

legalize
legalize
5 jaren geleden

wat zullen de oranjes met hun nazi achtergrond genieten, oude tijden herleven.

Het is te gek voor woorden, en nog zien veel mensen het niet.

Back to top button
142
0
We lezen graag je reactie!x