
Er komt een mysterieus object uit de diepe ruimte op ons af en wetenschappers hebben geen idee wat het is. Dat schrijft The Sun.
Het object, C/2019 Q4 gedoopt, lijkt uit een ander zonnestelsel te komen en zoeft naar verwachting in oktober langs Mars.
Het is de tweede interstellaire bezoeker ooit in ons zonnestelsel.
Buitenaards ruimteschip
Het eerste object, de ruimtesigaar Oumuamua, zorgde in 2017 voor de nodige consternatie toen hij langs de aarde kwam.
Harvard-wetenschappers claimden dat het een buitenaards ruimteschip zou kunnen zijn.
Onderzoekers van de Europese Zuidelijke Sterrenwacht in Duitsland zeggen nu dat een object waarvan in eerste instantie werd gedacht dat het uit ons zonnestelsel afkomstig is, waarschijnlijk een interstellaire bezoeker is.
Spannend
C/2019 Q4 werd op 30 augustus gespot door de Oekraïense amateurastronoom Gennady Borisov, waarna wetenschappers hun telescopen op het object richtten.
“We laten al onze andere projecten liggen,” zei astronoom Olivier Hainaut. “Het is zo spannend.”
Dr. Hainaut was ook onderdeel van een team dat onderzoek deed naar Oumuamua.
Stofstaart
“Het belangrijkste verschil is dat astronomen nu veel beter voorbereid zijn,” zei hij.
Wetenschappers zouden het object tot begin 2021 moeten kunnen bestuderen. Daarna is het te zwak.
C/2019 Q4 lijkt een stofstaart te hebben. Dat zie je vaak bij kometen, maar wetenschappers kunnen niet met zekerheid zeggen wat het is.
[The Sun]
CGI green screen project blue beam.
the fake alien invasion gaat misschien komen.
maar ik denk meer aan demons in the flesh.
fff
Ik denk dat er weer een universiteit is die geld nodig heeft voor meer onderzoek, maar een ideetje hoor.
Misschien slecht gedacht van mij maar kwam als eerste in me op.
…….C/2019 Q4 lijkt een stofstaart te hebben. Dat zie je vaak bij kometen, maar wetenschappers kunnen niet met zekerheid zeggen wat het is……….
Ik ben geen wetenschapper maar deze staart is logisch verklaarbaar. Deze ruimterots komt in de nabijheid van de zon die het verwarmt. Door het krimpen en uitzetten van de rots komen er minuscule stofdeeltjes los. De aantrekkingskracht van deze rots is te verwaarlozen en daarom worden deze stofdeeltje door het zonlicht weggeblazen en zo wordt de staart gevormd.
Dit verschijnsel doet zich bij elke meteoor plaats en is daarom geen raadsel.
Och, mijn bewijs ontbreekt
het is een héél groot vaasje