Archeologie

Mysterieuze 115 kilometer (!) lange muur ontdekt in Iran. Archeologen staan voor raadsel

Help door deze info met iedereen op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Archeologen zijn in Iran op de resten van een stenen muur gestuit die ongeveer net zo lang is als de beroemde Muur van Adrianus (foto), die door de Romeinen in Engeland is gebouwd.

De muur, die ongeveer 115 kilometer lang is, is ontdekt in Sarpol-e Zahab in het westen van Iran.

De onderzoekers schatten dat er meer dan een miljoen kubieke meter steen is gebruikt voor de bouw van de muur.

Gips

Het bouwwerk strekt zich uit van de Bamu-bergen in het noorden tot een gebied bij Zhaw Marg in het zuiden, schreef professor Sajjad Alibaigi van de Razi-universiteit in Iran in het blad Antiquity.

De archeologen vermoeden dat de muur ergens tussen de vierde eeuw voor Christus en de zesde eeuw na Christus is gebouwd.

De muur is gemaakt van keien en rotsblokken. Ze werden op elkaar gemetseld met behulp van gips.

Gawri-muur

De onderzoekers waren niet op de hoogte van het bestaan van de muur, die door lokale bewoners ook wel ‘Gawri-muur’ wordt genoemd.

Archeologen hebben geen idee door wie de drie meter hoge muur is gebouwd, en met welk doel.

De Gawri-muur is niet de enige lange muur die in Iran is gevonden. Eerder troffen archeologen soortgelijke bouwwerken aan in het noorden en noordoosten van het land.

[Live Science]

0 0 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vind je deze informatie interessant?
Deel het met vrienden op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest
2 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Koen Roffel
Koen Roffel
3 jaren geleden

Prachtige om te horen!
Helemaal mee eens waarheid boven in het vaandel

peterson
peterson
3 jaren geleden

Die 115 KM lange muur is i.i.g. niet gebouwd om de muggen buiten te houden, wellicht hielden ze toen ook al niet van vreemdelingen die overal vandaan zomaar naar binnen wandelen en de plaatselijke bevolking het leven onmogelijk maakten. …kunnen wij nog wat van leren.!!

Back to top button
Waarom Doneren?

Grote adverteerders, zoals Google, Microsoft, Taboola en anderen wilden steeds meer bepalen wat wij wel en niet op onze site plaatsten. Zij zijn onmiskenbaar verbonden aan de elite die ziekmakende censuur toepast. Om die reden hebben wij alle samenwerking met dat soort criminele adverteerders per direct gestopt.

Om te kunnen blijven bestaan hebben wij financiële hulp nodig van de lezer. NineForNews is er vóór jou. Zonder jouw steun is er geen NineForNews.

Help ons financieel met een vrijwillige bijdrage, zodat we je kunnen blijven informeren over dingen die op social media en de mainstream media zwaar gecensureerd worden.

Help ons! Help jezelf! En help je medemens! Doe nu een vrijwillige bijdrage.

Waarom Telegram?

Overheidscorruptie wordt steeds erger. Websites en domeinen worden in beslag genomen, omdat de criminele regering geen tegengeluid duldt.

Ons Telegram kanaal staat los van onze websites. Daar krijg je een overzicht van onze berichten, ook als we 'ineens' verdwijnen en met een andere nieuwe domeinnaam/website terugkomen.

Blijf onafhankelijk! Weet ons altijd te vinden! Abonneer je nu gratis en vrijblijvend op ons telegramkanaal.

Waarom Pushmeldingen?

Facebook en Twitter censureren steeds meer. Het nieuws dat NineForNews brengt wordt steeds vaker door ze geblokkeerd.

Met pushmeldingen informeren we je rechtstreeks, zonder risico op deze censuur.

2
0
We lezen graag je reactie!x