Gezondheid

Nanodeeltjes ‘stiekem’ in cosmetica

Help door deze info met je vrienden op je socials te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

In bepaalde cosmeticaproducten worden nanodeeltjes gebruikt zonder dat dit vermeld staat op de verpakking.

Dat blijkt uit onderzoek van het Wageningse instituut RIKILT in opdracht van Natuur & Milieu. Om welke producten gaat het precies?

De onderzoekers bekeken 15 cosmeticaproducten. In acht daarvan bleken deeltjes te zitten die kleiner zijn dan 100 nanometer en die dus nanodeeltjes kunnen worden genoemd. Door hun extreem kleine formaat hebben nanodeeltjes bij-effecten die nog slecht begrepen worden.

Natuur & Milieu adviseert consumenten om geen cosmetica met nanodeeltjes te gebruiken op een beschadigde, bijvoorbeeld zonverbrande, huid. De organisatie wil dat fabrikanten de aanwezigheid van nanodeeltjes op hun etiket vermelden.

De onderzochte cosmetica die nanodeeltjes bevatten, zijn Olaz Double Action Daycream, Nivea Visage Vital, Nivea Visage Q10 Anti Rimpel, Vichy Liftactiv CxP Total, Nivea for Men vochtinbrengende gezichtscrème, foundation Vichy Derma Blend, foundation Dior Skin Nude en mascara Dior Show Blackout (mascara).

Het is niet verboden om nanodeeltjes te gebruiken in producten. Het is ook niet verplicht om op het etiket van een product te vermelden dat er nanodeeltjes in zitten. Vanaf 2013 wordt dat laatste wel verplicht in Europa. Natuur & Milieu pleit ervoor om de verplichting versneld in te voeren. “Zeker zolang nog niet duidelijk is welke risico’s er precies zitten aan deze producten. Volgens sommige wetenschappers zijn nanodeeltjes veilig, volgens andere niet,” aldus een woordvoerder.

Bron: Telegraaf.nl

0 0 stemmen
Beoordeel dit artikel

Interessant

Vond je deze info waardevol?
Deel het met iedereen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
guest
0 Reacties
Inline Reacties
Alle reacties zien
Back to top button
Waarom Doneren?

Grote adverteerders, zoals Google, Microsoft, Taboola en anderen wilden steeds meer bepalen wat wij wel en niet op onze site plaatsten. Zij zijn onmiskenbaar verbonden aan de elite die ziekmakende censuur toepast. Om die reden hebben wij alle samenwerking met dat soort criminele adverteerders per direct gestopt.

Om te kunnen blijven bestaan hebben wij financiële hulp nodig van de lezer. NineForNews is er vóór jou. Zonder jouw steun is er geen NineForNews.

Help ons financieel met een vrijwillige bijdrage, zodat we je kunnen blijven informeren over dingen die op social media en de mainstream media zwaar gecensureerd worden.

Help ons! Help jezelf! En help je medemens! Doe nu een vrijwillige bijdrage.

Waarom Telegram?

Overheidscorruptie wordt steeds erger. Websites en domeinen worden in beslag genomen, omdat de criminele regering geen tegengeluid duldt.

Ons Telegram kanaal staat los van onze websites. Daar krijg je een overzicht van onze berichten, ook als we 'ineens' verdwijnen en met een andere nieuwe domeinnaam/website terugkomen.

Blijf onafhankelijk! Weet ons altijd te vinden! Abonneer je nu gratis en vrijblijvend op ons telegramkanaal.

Waarom Pushmeldingen?

Facebook en Twitter censureren steeds meer. Het nieuws dat NineForNews brengt wordt steeds vaker door ze geblokkeerd.

Met pushmeldingen informeren we je rechtstreeks, zonder risico op deze censuur.

0
We lezen graag je reactie!x