Voor de bestrijding van ‘desinformatie’ werd een zogeheten Denktank Desinformatie opgericht, aangestuurd door het ministerie van Volksgezondheid. Het lijkt erop dat het ministerie daarbij gericht op zoek is gegaan om de lijst met ‘experts’ uit te breiden, merkt wetenschapper Marc Jacobs op.
Hij verwijst naar een vrijgegeven Wob-document waaruit blijkt dat het ministerie het oog heeft laten vallen op rechtsfilosoof Roland Pierik en filosoof Marcel Verweij. Een ambtenaar van het ministerie schrijft op 29 november 2020 in een e-mail dat zij ‘een goede rol spelen’.
“Ze zijn kritisch, maar hebben ook hun eigen mening (lopen niet per se aan onze leiband, maar staan wel positief tegenover vaccineren). Ik kwam naar aanleiding van hun Volkskrant-artikel waarover met ons geen afstemming was geweest, maar wel mooi artikel was, wel dit tegen,” schrijft de ambtenaar, verwijzende naar een blog van neuroloog Jan Bonte over Pierik en Verweij getiteld ‘Academische kakkerlakken’.
Het lijkt er op dat @MinVWS gericht op zoek is gegaan om hun lijst met “experts” uit te breiden. Experts die het met hun eens zijn, zoals deze twee heren @RolandPierik en @MarcelFVerweij : https://t.co/mrm1ZudAdJ. Ik denk dat de desinformatie denktank vorm krijgt. pic.twitter.com/nVzwOuWm0J
— Dr. Marc Jacobs (@Jacobs012Marc) October 28, 2022
Het (afwezige) wetenschappelijke en morele denkniveau
Op 17 november 2020 verscheen in de Volkskrant een artikel van Pierik en Verweij getiteld ‘Vaccinatie hóéft niet. Maar piep dan ook niet over minder vrijheid’. Op 2 december vorig jaar schreven ze een opiniestuk getiteld: ‘Liever een echte vaccinatieplicht dan 2G, dat is duidelijker en eerlijker’.
Bonte reageert: “Ik rol hier bijna van de stoel van het lachen. Lazen ze stiekem bij VWS mijn blogs. Mijn God, als je toch dat artikel in de Volkskrant goed vindt, zegt dat toch wel iets over het (afwezige) wetenschappelijke en morele denkniveau op VWS.”
Cherry picking
Volgens Verweij is hier sprake van ‘cherry picking’. “Er zijn genoeg opiniestukken van ons te vinden die helemaal niet in lijn zijn met het overheidsbeleid, heel veel meer dan die het ondersteunen,” stelt hij.
Pierik vraagt: “Kan iemand Jacobs even een cursus begrijpend lezen geven? Of gewoon: een cursus lezen? En dat Volkskrant-artikel van bijna twee jaar oud staat nog steeds als een huis.”
Medisch adviseur Wendy Mittemeijer-Ooteman twittert: “Hoe VWS de groep experts van de Censuur Brigade (Denktank Desinformatie) uitbreidde met prikplichtdrammers Pierik en Verweij.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Automatisch schrift: je weet meer dan je voor mogelijk houdt
Website van Bilderberg gehackt: ultimatum gesteld aan wereldelite
Dolfijnen redden vrouw en haar hond van verdrinking
Naomi Wolf laat ‘enge’ foto zien van placenta zwangere vrouw na coronavaccinatie
UPDATE: Voedingscentrum is corrupt. Deze geldschieters financieren hun onderzoek in ruil voor de verspreiding van valse informatie
Nieuwe wet stelt dat autisme en deze 10 andere slopende aandoeningen behandelbaar zijn met medicinale cannabis
Waarom betaalde het ministerie van Justitie tot 400.000 euro aan de Rutgers Stichting? Voor welke dienst?
Madrid is wakker: Duizenden betogers ‘willen het virus zien’
Franse vakbondsleider dreigt met ‘moeder van alle veldslagen’