Binnenland

Nederlanders ‘vinden reetveegpiet niet acceptabel’. Kijken: Kamerlid Bosma veegt de vloer aan met Asscher (en hekelt inmenging Soros)

Help anderen door dit met jouw vrienden op je social media te delen!
Er is helaas geen gesproken versie van dit artikel beschikbaar

Zwarte Piet wordt steeds populairder in Nederland en ons immaterieel cultureel erfgoed blijft geliefd, zei Tweede Kamerlid Martin Bosma (PVV) tijdens het debat over de rijksbegroting voor onderwijs, cultuur en wetenschap.

Uit onderzoek blijkt dat minstens 71 procent van de Nederlanders voorstander is van Zwarte Piet.

---Lees verder na dit advertentieblokje---

Er waren meer dan duizend Sinterklaasintochten met de echte Zwarte Piet.

Reetveegpiet

Twee derde van de Nederlanders vindt de reetveegpiet niet acceptabel bij de intochten, merkte Bosma op.

“De helft van de Nederlandse bevolking zegt: als die walgelijke pieten er zijn, dan ga ik niet naar de intocht,” zei hij.

Dat is goed nieuws, aldus Bosma, toevoegende dat er ook slecht nieuws is. Namelijk dat alle instituties in Nederland zijn overgenomen door links.

Dan hebben we het over de media, universiteiten, hoge ambtenarij, het Openbaar Ministerie, enzovoorts.

Zo links als de hel

“Ze zijn allemaal ongekozen en het is allemaal zo links als de hel,” klonk het.

Links-liberalen en in het verlengde daarvan de beroepsgekwetsten zijn volgens Bosma overgegaan tot een enorme derdewereldverheerlijking, waarbij er onmiddellijk wordt gebogen voor alles wat een kleurtje heeft.

De strijd tegen Zwarte Piet heeft te maken met een enorme cultuuroorlog die momenteel woedt, stelde het Kamerlid.

De linkse mensen die hieraan meedoen zijn in de ogen van Bosma nuttige idioten.

Omvolking

De ellende begon in 2007 toen in Amsterdam, waar Lodewijk Asscher (PvdA) net wethouder was geworden, het christelijke kruis werd verwijderd van de mijter van Sinterklaas.

Het kruis was ‘kwetsend’ voor moslims.

Wat kwam er voor in de plaats? “Het middeleeuwse kattengejank van de islam uit de moskee.”

“Dat noemen we ook wel omvolking,” benadrukte Bosma. “We worden gereduceerd tot een volk zonder wortels.”

Stiekem en achterbaks

Het begon pas echt toen Asscher minister van Sociale Zaken werd. “Toen heeft hij stiekem en achterbaks allerlei Zwarte Piet-overleggen belegd, ver weg van de parlementaire controles.”

Allerlei groeperingen in de samenleving werden er toe aangezet om Zwarte Piet vaarwel te zeggen.

“Nu is de haat tegen Zwarte Piet een project van alle elites van Nederland,” zei Bosma, die sprak van ‘links gedram’.

Zo komen bij Pauw aan tafel alleen maar tegenstanders van Zwarte Piet aan het woord en waarschuwen ongekozen burgemeesters dat er geen subsidie wordt verstrekt als er echte Zwarte Pieten meelopen bij de intocht.

Soros

Ondertussen wordt Kick Out Zwarte Piet (KOZP) flink gefinancierd door de schimmige miljardair George Soros en de Stichting Democratie en Media.

Bosma wees erop dat Soros ook een aantal andere duistere anti-Zwarte Piet-clubs financiert.

Hij wil nu van de minister van OCW weten wat er bekend is over de inmenging van de miljardair op dit gebied.

[TPO]

3.7 3 stemmen
Artikel waardering

Interessant

Vind je dit artikel goed?
Deel het met anderen op je Socials!
+
Meld je aan op onze gratis PUSH meldingen
Aanmelden
?
+
Volg ons op ons gratis Telegram kanaal
Volg Ons
?
+
Steun ons met een vrijwillige bijdrage
Doneer
?

Robin de Boer

Robin de Boer (1983) heeft Economische Geografie gestudeerd aan de Rijksuniversiteit Groningen. Hij is sinds juni 2014 werkzaam als hoofdredacteur van NineForNews.
Aanmelden
Laat het mij weten wanneer er
guest

46 Reacties
Oudste
Nieuwste Meeste stemmen
Inline Reacties
Alle reacties zien
Eksegese
Eksegese
5 jaren geleden

Bosma slaat zoals altijd de spijker op de kop. Nu nog kijken wat het effect zal zijn. Iemand een voorspelling ?

Willem
Willem
5 jaren geleden

En het irritantste is dat mevr Najib als ik het goed heb van D66 Bosma interrumpeert en zegt dat hij zich opstelt als slachtoffer. Exact wat kozp en die types doen wordt nu omgedraaid en zo doen ze het altijd, weten ze geen weerwoord en voelen ze dat ze geen gelijk kunnen krijgen gaan ze zo draaien dat het allemaal andersom lijkt.

Elise
Elise
5 jaren geleden

Zou ook eens verder kijken. Wat verdient Kim Kardashion met haar betoog? Heeft ze niet al genoeg aan haar lichaam verbouwd? Kun je haar nog wel als mens beschouwen? Wij hebben hier nog nooit rellen gehad door verschillen van zwart en wit. Tenminste niet in mijn leven. Dus waar bemoeit ze zich mee?
Ik ben links, maar sta gewoon achter zwarte piet.
Ik ken veel donkere mensen, die zelf jarenlang als zwarte piet hebben gespeeld. Die zijn er ook al mee gestopt.(bang voor represailles). Je kunt het feest niet meer uitvoeren, want met een zwarte vegen gezicht ben je herkenbaar. De vele liedjes kunnen dan ook niet meer. Het is maar een figurant in een fantasie verhaaltje, wat ooit ontstaan is en dat met de tijd al steeds mee verandert is.
Als er 1 land is waar veel verschillende mensen wonen, dan is het Nederland wel. Altijd redelijk goed gegaan, maar er zijn natuurlijk altijd wel dingen die beter kunnen/konden. Maar dat heeft meer met het systeem te maken dan met mensen onderling. Ik durf hardop te zeggen, dat Amerika al jarenlang honderd keer racistischer is dan Nederland. Ik vind het jammer, dat dat nu juist weer bergafwaarts gaat. Juist door de discussie/protesten enz. Het lijkt erop dat we bewust elkaar de haren in moeten vliegen, zodat beide kanten hun roots gaan verliezen. Alles 1 pot nat. Eenheidsworst. Tja, wat doen we hieraan dan?
Aan donkere mensen wil ik zeggen: jullie huid vind ik hartstikke mooi. Niks mis mee.

mike
mike
5 jaren geleden
Lumi
Lumi
5 jaren geleden

Er wordt overal aangestuurd op een total global civil war, dit alles om de wereldbevolking terug te brengen tot normale proporties, ca 500 mln is het gewenste aantal geheel volgens de Georgia Guidestones

Norbert Tijhuis
Norbert Tijhuis
5 jaren geleden

Soros? Stond die Mabel (u weet wel het gangster liedje van Bruinsma en het wippertje van die moslim minister uit Bosnië) niet op zijn loonlijst? Dan weet je toch meteen uit welke hoek de wind waait!

salvar
salvar
5 jaren geleden

het tuig zit nu eenmaal aan de top, mooi praten en tegelijkertijd de boel op scherp zetten.
links is de duivel en kent vele gezichten.
ik hoop dat bosma gelijk heeft en meerderheid voor zwarte piet is de toekomst zal het leren.
verschillende landen hebben soros met zijn kliek het land uit geflikkerd maar nederland laat hem rustig zijn gang gaan.
envelopje misschien?

rop
rop
5 jaren geleden

Het is gewoon georganiseerde krankzinnigheid..alleen dit kan deze stompzinnigheid veroorzakende en tot discussies leiden..weet men wel waar men me bezig is.
Men roept een zwartepieten gedoe op gefundameert op donkere mensen, omdat die in het verleden nogal als slaaf werden gebruikt door de blanken
Dan zijn er mensen die stompzinnige gebruik maakt van een gebeuren die uit het verleden voortkomt en dat word dan weer vermengt met een zwarte piet waar dan weer een groepsgedrag erdoor ontstaat en mensen zich er achter verschuilen ,[het bekende spiegeltjes gedrag]
zich ermee gaan bemoeien van voor en tegen een zwarte piet, het gaat de media in die dan nog meer voedsel eraan toevoegt, voor het discussie belijdt, het word dan geen zwarte piet die er niet meer in het bijzijn van sinterklaas maar een witte piet moet zijn ,en de tegenstanders die olie op het hele plaatje gooien om deze niet meer als een zwarte slaaf te zien,want ergers is het een slaaf van een blanke met zo,n stomme punthoed, die ze in de tijden van de slavenhandel ook droegen maar dan in een ander vorm met veren getooid net als die punthoed van Sinterklaas met een kruis erop allemaal tekens van een soort macht en een slaafs gedrag aan de minder bedeelde een donker mens net zoals een teken van het kruis van de religie waarin het teken ook een slaafs gedrag aan het teken werd verbonden verbonden met een geloof,
is nou eigenlijk iedereen psygische gestoord om dit slaafs gedrag niet eens te kunnen onderscheiden en eigenlijk helemaal niet meer de werkelijkheid is,maar iets uit het verleden wat men wil rechtzetten maar alleen meer kromheid brengt
de werkelijkheid is en en lijkt er ook zeer sterk op, van een gestoorde waarin een gestoorde ,gestoorde antwoorden geeft aan weer een gestoorde ,en dat allemaal leid tot gestoorde discussie ..wat is men toch ver gezakt omtrent een van de vele zinloze discussies waar sinterklaas gedoe er Een van is.. Het is de top heit van dwaasheid. en vele gaan daardoor in verdediging..ook al zo iets wat juist meer wrevel onder en met het woord elkaar bevechten..leven we nog soms in de OERTIJD.

Martin Bosma
Martin Bosma
5 jaren geleden

Voor iedereen die het eens wil bekijken:

Stichting Democratie En Media
Spuistraat 112D
1012 VA
Amsterdam
Telefoon: 020 530 0300

– Wat zou er voor informatie op de computers staan die binnen staan? Namen, adressen, bankrekeningnummers? Uitbetalingen naar oa. Jeffrey Afriyie en vriendjes?
– Vinden we er adressen van andere panden die gebruikt worden als locatie om weer nieuwe rotzooi te gaan trappen af die schuiladressen zijn en waar ze met elkaar afspreken?
– Er zullen vaste mappen en klappers staan. Wat staat daar allemaal in?
– Vinden we communicatie tussen politieke partijen en wellicht OM en politie?
– Wat voor brieven liggen daar op de mat en waar komen ze vandaan?
– Welke banken gebruiken ze? Info over de financienen en overzichten aanwezig?
– Welke mensen\instanties runnen de toko?
– Zijn er connecties met andere stichtingen te vinden en welke zijn dit? Adressen?
– Gsm nummers?
– Enzovoorts…

Uitkammen, uitkammen, uitkammen!

Elise
Elise
5 jaren geleden

Wat ik me afvraag? De liedjes op school zijn ze al aan het passen. Stel ik krijg kleinkinderen en ik leer die een zwarte piet liedje.(voor mij nostalgie/zit nog in mijn hoofd). Het kind gaat het dan op school zingen. Krijgt het kind en of ik er dan problemen mee? Word je er dan op aangesproken of kun je er straf door krijgen? Of het kleinkind komt op bezoek bij oma en gaat dan zeggen: Oma het liedje is niet gepast. Lijkt me ook al lastig als je al een beetje aan het dementeren bent. Dan zijn dit juist de heldere momenten. Of de robot die voor ouderen liedjes kan zingen. Dan vraagt oma veel liedjes rond sinterklaastijd, die de robot niet kent. Beetje ver doorgedacht, maar het zou zo maar kunnen gebeuren.

Geen schaap
Geen schaap
5 jaren geleden

Hier, in mijn PVV stadje doen we niet aan roetveegpieten, maar blijven ze gewoon ZWART.

salvar
salvar
5 jaren geleden

in principe gaat het niet om zwarte piet.
ze zullen alles aanpakken om de burgers tegen elkaar op te zetten en daar maakt Z.P en co2 en stikstof crisis handig gebruik van.
een hele hoop mensen zien niet werkelijk wie rutte is anders was hij allang van het toneel verdwenen.
rutte is een grote smiecht en lacht in zijn vuistje of maakt een buiging naar de schedel die in het torentje aan de muur hangt.

Dolex
Dolex
5 jaren geleden

Tja, bedrijven zijn in handen van rechts. En die hebben de wereld en de aarde een heleboel diensten bewezen…

De verdeling van rijkdom, alle grote milieurampen: rechts.
En kunstenaars/cultureel geïnteresseerden zijn vaak links. Hebben van oudsher weinig geld, dus links.
Rechts is pas in kunst geïnteresseerd als er geld mee kan worden verdiend.

Ik ga niet ontkennen dat linkse mensen voor allerlei schimmige karretjes worden gespannen; alle idealisten lopen dat risico, omdat mensen belust zijn op macht. Dus kritiek op grote linkse bewegingen is goed.

Maar in essentie zijn linkse mensen en bewegingen bezig met gemeenschappelijk belang, en rechts met eigenbelang.

Jerry
Jerry
5 jaren geleden

Nederlanders zijn tolerant tegenover alles en iedereen, alleen zijn alles en iedereen niet tolerant t.o.v. Nederlanders. Zelfs als alles en iedereen alles krijgt wat ze willen voor geloof of cultuur, zelfs dan is het niet goed genoeg.

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
5 jaren geleden

Ik heb in Suriname gewoond en daar was gewoon zwarte Piet op school.

Bas van Stapelberg
Bas van Stapelberg
5 jaren geleden

Ik heb in Suriname gewoond en daar was g

Daar was homo regenboog Pietje ondenkbaar

Denker
Denker
5 jaren geleden

Zwarte Piet is racisme n.l een enge gewapende man die hoofdzakelijk kleine blanke kinderen bang maakt en onderdrukt in hun gedrag. Wanneer Sinterklaas een zweep had gehad had ik de ophef begrepen van deze mislukte dichter. Dhr J.A begrijpt niet dat een kinderfeest verziekt wordt. Daarbij associeert hij een zwarte man met gouden oorringen als slaaf. Naar mijn mening hadden slaven geen gouden oorringen, anders hadden ze in die tijd ook geen oren meer gehad. Daarbij Sinterklaas is als enige blanke man overgeleverd aan honderden (Zwarte mensen) die stuk voor stuk gewapend zijn. Maar waar ik mij het meest aan erger is al die blanke mede demonstranten met hun spandoeken LANDVERRADERS. Ga iets nuttigs doen met je leven. En laat andere genieten hoe zei dat willen.

PREDATOR
PREDATOR
5 jaren geleden

Oh er is dus toch nog iemand hier die weet hoe het in elkaar steekt
in het braafste landje van de EU..Misselijkmakend dat ons cultuurgoed
stoort bij andere volken die hier “welkom” zijn.Nog misselijkmakende
is het dat WIJ ons daaraan aanpassen..Hoezo verkeerde beredenatie?
Wat een land..Inderdaad…Ver-nederland

rayoflight
rayoflight
5 jaren geleden

tja sinterklaas is al volledig kapot. Het leuke is eraf. Alles wat menselijk is goed is leuk is wordt door de media kapot gemaakt. Junior is 14 en stelt de vraag ‘of het toegestaan is voor een zwart persoon om naast sinterklaas te zitten’ Voor mij tijd om dit feest in de prullenbak te doen. De feel is er niet meer. De jongste heeft nachtmerries van halloween , maar dat moet gewoon gevierd worden.

Staat in de agenda denk ik , Halloween goed , Zwarte piet niet goed. Ben dus de media en haar propaganda helemaal zat. En dan heb je nog de Cart ASSiaan. Kim weet wat goed voor ons is net als al die andere puppets in hollywood hadden we laatst niet Rihanna die rutte vertelde wat ie moest doen ?
Voor mij tijd om al die fake Hollywood shit de deur uit te gooien. ik wil gewoon het ‘gevoel’ dat sinterklaas was doorgeven aan mijn kinderen. Maar dat is er niet meer…

jammer genoeg…

Weesje
Weesje
5 jaren geleden

Zijn dat roetvegen? Dacht dat het wc-papier op was.

Robbedoes
Robbedoes
5 jaren geleden

Volgend jaar moet Sintaarklaas in de rechtbank komen uitleggen waarom hij al zijn zwarte medewerkers heeft ontslagen. 😉

Elise
Elise
5 jaren geleden

Verhaaltje over wit wit kolonisatie. Mijn voorouders leefden in een plaggenhut. Hun werk: veensteken en vervoeren(over sloten/kanalen) Waren heel arm. Werkten voor een blanke baas. Konden ook niet zelf beslissen over werktijden enz. Min of meer hetzelfde verhaal als achter slavernij. Later kregen ze een stukje land en konden zo zelf hun voedsel verbouwen. Maar moesten wel veel voedsel/producten weer afstaan. Dit noemen ze de veen kolonisatie.
Dus hoe kun je mij beschuldigen(voorouders) van de slavernij die zij(donkere mensen) hebben doorgemaakt? Niet dus. Ben ik “trots” over mijn gedeeltelijke voorgeschiedenis(roots)? Ja! Het is gewoon zo gegaan.

Elise
Elise
5 jaren geleden

Ik bedoel met veensteken turfsteken. Met turf kon/kun je vuur maken.

Back to top button
46
0
We lezen graag je reactie!x