Het kabinet liet maandag weten dat het vaccin tegen vogelgriep geen klassiek vaccin, maar een vectorvaccin is. Consumenten worden hierover niet geïnformeerd en het vaccin is ‘veilig en effectief’, beweert de regering.
De minister weigert te antwoorden op de vraag van FVD of kippenboeren straks mogen aangeven op de eierdoosjes dat hun kippen dit vaccin niet (!) geïnjecteerd hebben gekregen.
Het kabinet liet gisteren weten dat het vaccin tegen het vogelgriepvirus geen klassiek vaccin maar een vectorvaccin is. Consumenten worden hierover niet geïnformeerd, het vaccin is “veilig en effectief”. Sterker nog, de minister weigert te antwoorden op onze vraag of kippenboeren… pic.twitter.com/BPMaQmTLa1
— Pepijn van Houwelingen (@PvanHouwelingen) December 16, 2025
Geen noodzaak
De eieren van kippen die het vaccin, Innovax-ND-AI van farmareus MSD, hebben gekregen worden sinds eind juli via de bestaande afzetkanalen op de markt gebracht. Er is volgens het kabinet geen noodzaak om te vermelden in welke winkels de producten liggen, aangezien ‘de eieren van gevaccineerde hennen veilig zijn’. Het staat er echt.
FVD vroeg: ‘Vindt u het belangrijk dat, zeker als consumenten daar prijs op stellen, pluimveehouders, te allen tijde, vrij zijn om aan te geven, op hun pak eieren, of de eieren wel of niet afkomstig zijn van gevaccineerde kippen?’
“Veilig voor humane consumptie”
Het antwoord van BBB-minister Wiersma: ‘De eieren en het vlees van gevaccineerde kippen zijn veilig voor humane consumptie. Op verpakkingen van eieren en vlees staat niet welke vaccins zijn toegediend. Dit geldt ook in het geval van de eieren en het vlees van de kippen uit de pilot’.
Kortom: de burger hoeft dit allemaal niet te weten, want ‘veilig en effectief’.
Over de auteur: Robin de Boer is economisch geograaf. Volg hem hier op Substack voor exclusieve content.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Volgende Rutte-schandaal dient zich aan: ‘Dit is buitengewoon ernstig, u schrikt zich dood’
Onbeantwoorde vragen over de schietpartij waar de media niet over willen praten. Kandidaat-congreslid trekt aandacht met artikel
Arts dient klacht in tegen De Jonge: ‘Dat de regering dit doet, acht ik een misdaad tegen de menselijkheid’
Kijk: Lachend vertelt Rob Jetten over jongeren die door het woningtekort bij hun ouders moeten blijven wonen
Is Stonehenge van het Midden-Oosten de plek waar Atlantis ligt? Bijbelonderzoeker doet opvallende uitspraken over Nephilim
Fitnesstrainer zegt geest te hebben vastgelegd op 800 jaar oude begraafplaats. Bekijk hier het filmpje
Zakenvrouw werd gearresteerd en vastgezet door Starmers Stasi wegens een bericht op X, nu doet ze haar verhaal
‘Dit is wat er gebeurt, mensen. De EU-coronapas mag er nooit komen’
‘Kijk, dit is wat we meer nodig hebben in Europa: eindelijk iemand die de dingen durft te benoemen’