De westerse media houden ervan om de Russische president Poetin in een negatief daglicht te stellen, maar elk weldenkend mens begrijpt dat dit vooral een teken is van jaloezie en een poging tot opruiing. Dat schrijft de Poolse nieuwssite Obserwator Polityczny.
“Paniek zaaien over Poetin, die het middelpunt vormt van de meest kwalijke propaganda die door sommige westerse landen wordt verspreid, levert de Russische president op de lange termijn alleen maar meer respect op,” aldus de website.
“De echte redenen voor deze pesterij zijn jaloezie en bewondering,” stelt de krant. “Veel westerse politici zouden hun land op dezelfde manier willen besturen als de Russische president en veel landen zouden op deze manier bestuurd willen worden.”
Kwade genie
“Als Poetin bijvoorbeeld aan het hoofd stond van de Europese Unie, zou er geen crisis zijn als gevolg van de instroom van illegale immigranten en ook zou er niet worden gesproken over een Brexit,” klinkt het verder. “Met zo’n leider zou de EU een compleet andere organisatie zijn.”
Volgens de krant hebben de westerse media het alleen maar over ‘Poetin de kwade genie’ die de ‘perfect functionerende’ EU probeert open te breken. Of we horen over de ‘kwade Poetin’ die kinderen in Syrië bombardeert, waardoor de stroom vluchtelingen naar Europa groter wordt. De Russen moeten dan wel over zeer goede vliegtuigen beschikken, als ze alleen kinderen kunnen raken.
Ondertussen groeit het aantal kijkers van zender RT zo snel, dat rivalen op zoek gaan naar manieren om deze groeiende concurrent te stoppen. In Duitsland wordt bijvoorbeeld gecontroleerd of ‘Russische inlichtingendiensten de publieke opinie manipuleren via de media’.
Moddergooien
De krant suggereert op sarcastische wijze dat Poetin langzaam maar zeker de schuld krijgt van alle mogelijke problemen. Het regent. Wie krijgt de schuld? Poetin natuurlijk! Het is immers niet ondenkbaar dat de Russen aan het knoeien zijn in de atmosfeer.
Zelfs een oppervlakkige waarnemer moet zich na al dat moddergooien uiteindelijk gaan afvragen: “Waarom? Wat heeft hij verkeerd gedaan?” Dat is volgens Obserwator Polityczny samen te vatten in één zin: hij beschermt de Russische belangen, die hij als eerste leider van Rusland na de val van de Sovjet-Unie kan herdefiniëren.”
“Te midden van de burgeroorlog in Oekraïne begint de NAVO militair materieel naar Centraal-Europa, waaronder Polen, te verplaatsen” besluit de krant. “Wat de consequenties hiervan zijn is niet bekend. Wees gerust dat Poetin er de schuld van zal krijgen, zelfs als hij langzaam maar zeker de populairste en meest gerespecteerde politicus ter wereld wordt, inclusief Europa.”
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.





Kijk: Klaus Schwab vertelt hoe hij het onderwijs gaat ‘revolutioneren’, Musk reageert
Terwijl de ogen gericht waren op Oekraïne raakte een nieuwsfeit ondergesneeuwd dat de hele coronagekte ontmaskert
Waarom niemand over Zweden praat: ‘Land op slot gooien is belachelijk’
‘Onafhankelijke’ factcheck-raad van Facebook gedomineerd door miljardair George Soros
Minister Kennedy onthult wat zijn ministerie ontdekte toen hij op zoek ging naar de 375.000 vermiste kinderen
Europarlementariër wil radicale koersverandering: ‘Von der Leyen moet gaan!’
Nieuwe planeet zou vloeibaar water kunnen bevatten
De Jonge: een festivalkaartje is al niet goedkoop, dus kan die 7,50 euro per test er ook nog wel bij
Jonathan Krispijn moet na kritische vragen in Davos zijn paspoort inleveren en wordt uit gebouw verwijderd