Oskar Pernefeldt van het Beckmans College of Design in Stockholm heeft een vlag voor planeet aarde ontworpen, die gebruikt kan worden bij bijvoorbeeld ruimtemissies. Huidige expedities gebruiken verschillende nationale vlaggen, afhankelijk van welk land de financiering voor de reis regelt.
Volgens de website van het project is de vlag bedoeld om de aarde te vertegenwoordigen en om mensen op aarde eraan te herinneren dat wij samen op deze planeet leven.
De cirkels symboliseren zowel de aarde als haar bewoners, en het blauw in de vlag verwijst naar hetgeen leven mogelijk maakt op onze planeet: water. Pernefeldt licht zijn artistieke keuzes toe in een video.
De Zweed hoopt dat zijn creatie spoedig het landschap van Mars zal sieren. Een universele vlag moet verbinden in tijden van crisis en feest, en onze onderlinge verschillen doen vergeten.
Blijf op de hoogte & steun onafhankelijke journalistiek
Even voor je naar X gaat
X (voorheen Twitter) toont onze berichten alleen aan ingelogde gebruikers. Als je niet bent ingelogd bij X, krijg je de melding dat @9fornews nog niets heeft gepost — dat klopt niet, ons account is gewoon actief. Log dus in bij X.






Zo ver zijn ‘journalisten’ bereid te gaan om Forum voor Democratie door het slijk te halen
Cannabis redt levens wanneer artsen de hoop opgeven
Extinction Rebellion blokkeert voor 44e keer A12, politie kijkt toe (en zet actievoerders op vrije voeten)
Demp het moeras! Hoe Trump tijdens zijn kruistocht tegen de powers that be alleen maar populairder wordt
Vrouw weigert chemo en geneest door eetgewoonten te veranderen
In Argentinië bevat de regen tot 100 procent onkruidgif van Monsanto. Verbaas je over de uitkomsten van dit onderzoek
Kuipers erkent: coronavaccins doen niet wat overheid de bevolking eerder wijsmaakte
Kinderen bang maken met propaganda over klimaatverandering is niets minder dan misbruik. Journalist haalt fel uit
Werden astronauten Apollo 12 gevolgd door UFO’s?